Muži a ženy zahájili 2. ligu

V neděli 14.5. vyrazila naše družstva dospělých na závody 2.ligy. Ženy loni zvládly ošidnou baráž o postup do 2.ligy a tak konečně zase jezdí naše družstva závodit společně. Tento fakt asi motivoval více muže, kteří až na zraněnou oštěpařskou oporu jeli v takřka v plném počtu. Už tak úzké ženské družstvo mělo bohužel absencí více, což pak projevilo v celkovém pořadí, nicméně předvedené výkony žen i mužů byly velmi pěkné i přes chladné a deštivé počasí.

Z děvčat zazářila Kristýna Hozmanová, která v nabitých sprinterských disciplínách byla třetí na 100 m, dále 4. na 200 m, kde si ovšem zaběhla osobák a poprvé se dostala pod 26 vteřin. Třetí místo vybojovala v kladivu Anežka Pourová a na patnáctce Anička Řezáčová. Čtvrtý nejlepší výkon historie našeho oddílu na 5000 m předvedla časem 19:40 Nikča Hatová, což ve velmi kvalitní konkurenci stačilo na 4. místo. Pěkné výkony a výsledky v těžké konkurenci přidala skokanka Dáša Řezáčová, a parádně závodila hostující děvčata z Plzně, jimž patří velký dík, vyzdvihněme výkon mladičké Simči Šmídové na 800m – 2:26,08, který znamenal 2. místo. Všechny holky předvedly výkony na hranici možností a bodovaly, pouze Nelča v natřískaném oštěpu na body nedosáhla, ale hodila si pěkný osobák dospěláckým oštěpem. Družstvo žen bohužel nakonec obsadilo poslední příčku, ale holky si po postupu o soutěž výš ověřily, že dokáží být ve druhé lize konkurenceschopné a pokud příště pojedou v maximálním počtu, bude snad i umístění lepší.

V mužích jsme měli obsazené téměř všechny disciplíny. Jako vždy nejvíce bodů vyválčil Jirka Bešta, který si tentokrát dal běžecký trojboj, bohužel Jirkovi a dalším našim sprinterům sebral možnost osobáků silný protivítr. Tradičním oporám družstva se celkem dařilo, nejsympatičtější výkony dne předvedl asi Martin Ruhsam, který slušně házel dospěláckým diskem a bodoval i na 400 m překážek, které běžel prvně v životě, stejně jako jeho mladší kolega Honza Kuchař. Skvěle tradičně zazávodili hostující kluci ze Stříbra, kterým děkujeme, že družstvu mužů dopomohli ke druhému místu v tomto kole. Pamětihodným okamžikem zůstane i odvážně rozběhlá patnáctistovka na čas pod 4 minuty v podání Přemka Korandy (věříme, že to příště zkusí znovu !).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..