Vydařený začátek týdne měli naši atleti v Ostravě. V národním programu Zlaté tretry se v nabitém závodě na 1500 m představila Julie Kubátová, které se povedlo zaběhnout nový klubový rekord 4:30,88.
V pondělí v předvečer Tretry se odehrálo na stejném stadionu společné Mistrovství ČR a SR na 10000 m na dráze. České a slovenské běžce doplnilo i několik Afričanů, kteří však běželi tempo z úplně jiného Vesmíru. Z 10 Čechů byli na startu hned 2 Klatováci, lépe si vedl Vojtěch Koželuh, který časem 32:32 zaběhl své PB a skončil 7. v rámci ČR, Jiří Procházka po slibném úvodu bohužel nedokončil.
