Žactvo přivezlo ze Stříbra medaile

V sobotu 1. 6. 2019, na Den dětí, se konalo ve Stříbře Mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje mladšího a staršího žactva. Za krásného počasí se do boje o medaile a především o co nejlepší výkony pustilo 21 klatovských žáků a žákyň.

Mezi staršími žákyněmi byla nejúspěšnější závodnicí oštěpařka Magdaléna Štampachová, která prvním pokusem naznačila, že bude chtít bojovat o cenný kov. V dalších pokusech začala házet za třicetimetrovou hranici a nebylo pochyb, že si novým osobním rekordem 31,09 m bronzovou medaili opravdu zaslouží. Ve vrzích nás ještě reprezentovaly Eliška Vozárová v hodu oštěpem a vrhu koulí. V hodu diskem nás reperzentovala Nina Brunnerová, která ještě společně s Barborou Vláčilovou ještě skákala do výšky. V početném poli dálkařek se předvedly Lea Begerl, Tereza Hozmanová a Eliška Vozárová. Bohužel žádné z nich se nepodařilo probojovat do finále.
Mezi staršími žáky se nejvíce dařilo Patriku Homolkovi, který se dostal alespoň do finále ve skoku dalekém. Ve skoku vysokém skončil se svým týmovým parťákem Jirkou Matouškem s výkonem 150 cm na nepulárním 4. a 5. místě. Mezi sprintery se pokoušel v těžké konkurenci prosadit Matěj Tuhý v bězích na 60 a 150 m. Bohužel jeho rychlé nohy na soupeře nestačili.

Nejúspěšnějším závodníkem mladšího žactva byl Petr Křesťan, který si ze Stříbra odvezl domů dva cenné kovy – zlato z běhu na 60 m překážek a stříbro ze skoku vysokého. V konkurenci se neztratil ani David Prášil, který si výkonem 8,87 m ve vrhu koulí téměř o metr vylepšil osobní rekod a vybojoval bronzovou medaili. Do osmého místa se ještě umístili Filip Aichinger a Kryštof Holý ve vrhu koulí. Finálovou účast vybojoval také Jan Fridrich v hodu kriketovým míčkem.
Největší oporou mladších žákyň byla Karolína Machová, která vybojovala stejně jako Petr dvě medaile. V hodu míčkem si téměř o 4 metry vylepšila osobní rekord a získala bronzovou medaili. Roli favoritky poté potvrdila osobním rekordem 13,62 m ve vrhu koulí, kterým suveréně překonala všechny své soupeřky a vybojovala zlato. Tento výkon je zároveň nejlepším republikovým výkonem mladší žákyně v této disciplíně. Pro zlato si výborným výkonem a dlouhým finišem doběhla také Denisa Bubeníková v běhu na 1 500 m. Poslední medailistkou byla za klatovský oddíl Kristýna Hozmanová, které ve skoku do výšky chybělo jen pár cetimetrů k tomu, aby se tzv. přeskočila. Výkonem 142 cm brala za zkušenějšími soupeřkami bronzovou medaili. V závěru závodů si děvčata ještě zaběhla štafetu na 4×60 m, kde štafeta ve složení Bubeníková, Schmidtová, Řezáčová a Hozmanová vybojovala v těžné konkurenci 18-ti štafet páté místo. Klatovskou atletiku reprezentovaly ještě Petra Němečková a Barbora Fridrichová, které sice nedosáhly na medaile, ale přesto podaly pěkné výkony na hranici svých osobních rekordů.
Všichni dokázali své atletické dovednosti a doufáme, že je závodníci zúročí pokračující atletické sezóně. Nejbližšími závody je 2. kolo soutěže družstev staršího žactva 12.6. v Domažlicích a 13.6. 3. kolo soutěže družstev mladšího žactva v Sušici.