Mistrovství Plzeňského kraje předžactva

Za nádherného slunečného počasí se v Plzni konalo 9.6.2019 Mistrovství Plzeňského kraje předžactva (ročníky narození 2008 – 2011). Závodů se zúčastnilo celkem 270 závodníků napříč celým krajem. Klatovskou atletiku jich reprezentovalo 12. V kategorii přípravek (2008-2009) to byli Michal Hampl, Kryštof Kotiš, Ondřej Slivoň, Václav Zub, Magdalena Cariková, Lucie Chalupová, Martina Chalupová, Kateřina Matějková a Aneta Vítovcová. V kategorii minipřípravky (2010-2011) závodili za Klatovy Matouš Drnec, Elena Matysová a Anna Řeřichová.

V počtu získaných medailí byl nejúspěšnějším závodníkem Michal Hampl, který si z každé individuální disciplíny odvezl stříbrnou medaili – 60m překážek a míček. Sbírku stříbra završil ještě spolu s kolegy Kryštofem Kotišem, Martinou Chalupovou a Magdalenou Carikovou v běhu na 4x200m. Kov nejcennější vybojoval skvělým časem 8,69s ve sprintu na 60 m Kryštof Kotiš, který si tím spravil náladu po nepodařeném skoku dalekém. Posledním medailistou z kategorie přípravek hochů byl ještě Václav Zub v běhu na 600m. Vašek bojoval zhruba posledních 200 metrů se soupeřem ze Sokola Plzeň Petřín, v zatáčce při pokusu o přeběhnutí došlo u obou závodníků dokonce k pádu. Oba soupeři se však rychle opět zapojili zpět do boje o stříbrnou medaili. Vašek bohužel nakonec soupeři v poslední chvíli podlehl a musel se spokojit s bronzem za skvělý čas 1:54,44 minut. Bůh ví kolik by to bylo, kdyby nedošlo k pádu.

Děvčata v kategorii přípravek si také odvezla domů odměnu v podobě cenného kovu. Pro druhé místo si v závodě na 60 m překážek doběhla Magdalena Cariková. Bronzovou medaili hodem dlouhým 32,05 metr vybojovala Martina Chalupová. Obě děvčata běžela ještě 600 metrů, kde sice ani jedna medaili nezískala, obě si ale výrazně vylepšily nejlepší osobní výkony.

Nejmladší hochy reprezentoval pouze jeden závodník – Matouš Drnec. Matouš sice žádnou medaili nezískal, ale mezi ostatními závodníky se rozhodně neztratil. Ve skoku dalekém byl pátý a v běhu na 60 metrů vybojoval finále, kde doběhl nakonec na šestém místě.

I v kategorii minipřípravky dívky to „cinklo“, když Elena Matysová si ze sprintu na 60 metů veze domů bronz. Dál se Elen umístila ještě 2x na šestém místě, a to ve skoku dalekém a v běhu na 150 metrů.

Závěrem bych chtěla za kolektiv trenérů přípravek děti pochválit za bojovnost, krásné výkony i umístění. Někteří byli na větších závodech vůbec poprvé, přesto se nenechali zaskočit velkým počtem soupeřů a závodili minimálně na hranici svých možností. Věříme, že pro spoustu z nich to bude motivací do dalších tréninků, aby mohli vylepšovat své výkony. Velký dík patří také rodičům, kteří své děti podporovali a z tribuny fandili.

Markéta Urubová

 

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..