Pěkné výkony na 2.kole ligy bohužel nepřinesly celkový výsledek

Na druhé kolo 2.ligy dospělých se naši atleti a atletky vydali do Tábora oproti prvnímu kolu v o třetinu redukovaném počtu závodníků, tj. 8 žen a 8 mužů, kteří však měli navíc 2 borce v předsunutém závodě v chůzi. Přítomní dali do závodů všechny své síly, za což byli odměněni vesměs pěknými výkony vyšperkovanými řadou osobních rekordů. Bohužel ani tyto výkony neznamenali přílišnou radost v konečném výsledku družstev, spíše naopak. Malý počet závodníků u obou družstev byl příliš znatelný, tudíž muži v celkovém pořadí zopakovali sedmé místo z prvního kola, ženy i přes 3 první místa v disciplínách bohužel tentokrát braly poslední 8. místo, byť relativně těsně.

V ženách si vylepšila svůj PB půlkařka Julča Kubátová, která tuto disciplínu vyhrála. Triumfy z prvního kola obhájily Ivča Špererová v disku a Anežka Pourová v hodu kladivem. Další osobáky si ve sprintech na 100 a 200 metrů připsala talentovaná Lucka Ledvinová, která si svými časy říká o přeřazení do mužské kategorie 🙂 . Osobák znamenající pěkné čtvrté místo přidala ve výšce nadějná závodnice Kája Strašková.  Nejpamátnější výkon dne předvedla patrně Péťa Dolejšová, která si po dlouhých letech závodění zničehonic pořídila tretry a svůj letitý osobní rekord na 1500m zlepšila i díky drtivému závěru o neuvěřitelných 9 sekund na 5:01, což stačilo na druhé místo za národní běžkařskou nadějí Havlíčkovou. Body ještě brala Natálka Kantová na tyči, která strávila v Táboře celý víkend plný sportu a dobrodružství, a špatně si nepočítala ani ženská štafeta na 4x400m.

U mužů to již taková sláva nebyla, přesto i u nich najdeme osobáky. Pro jeden dolétl v dálce šéftrenér družstva Lukáš Bešta, který solidně zabodoval i ve výšce. Důležitými body přispěli chodci Zdeněk Bittengl a oddílová legenda Robert „Berta“ Hebký. Dobrý standard ukázali na překážkách Vašek Šilhavý, který byl druhý na stodesítce, a Vojta Koželuh, jenž vyhrál stýpl. V kladivu bodoval Míra Pour, v nabité půlce se k bodu dokázal prosadit hostující Štěpán Trávníček. Další bodovou injekci přidal na podle slov našich chodských posil královské disciplíně 1500 m kvartet našich mílařů. Za zmínku stojí 4. místo Ondry Váchala, osobní rekord Radka Veselého i pěkný výkon talentovaného Honzy Perglera.

Bohužel absence závodníků v obou družstvech nedovolily pomýšlet na lepší celkové umístění, doufejme, že pro další kola se přístup absentujících, a tím účast co do počtu lidí zlepší a popereme se o vyšší příčky. Zároveň díky všem, kteří byli a vydali ze sebe maximum. Držte palce, již zítra 22.6. vyráží naši závodníci na třetí kolo.

Fotky nejsou, neb všichni byli zaneprázdněni závoděním a navíc na focení bylo horko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..