Výlet do Prahy a Vojtovy osobáky

Jednoznačným vrcholem uplynulého víkendu bylo MČR dorostu a juniorů v Kladně, kde jsme měli i dvě šikovné zástupkyně, pro ostatní dorostence a dospělé však žádné závody v okolí nebyly, a tak jsme se rozhodli pro cestu na páteční veřejné závody v Praze na Slavii. Tento mítink s kvalitním obsazením závodníků z pražských i mimopražských oddílů přímo vybízel k tomu zabojovat o kvalitní výkony, jelikož na rozdíl od ligy, kde obvykle všichni závodí do roztrhání těla, se zde lze soustředit třeba jen na jednu disciplínu. Do hlavního města jsme vyrazili ve složení Jirka Procházka, Barča Kořínků, Vojta Chroust a Vojta Koželuh s neskromnými ambicemi pokusit se přivézt domů nějaké ty osobní rekordy.

V Praze, jako v celé zemi ten den bylo vedro přes 30°C ve stínu, tím pádem se příjemně snížilo riziko zranění z nedostatečného zahřátí svalstva. Jinak bylo vše okolo rozpálené, na protilehlé rovince foukal čerstvý vítr do zad, v cílové to bylo logicky naopak. První jsme šli na řadu my dospělí chlapi na patnáctistovce, kde to výkonnostně lepší kluci z Prahy rozběhli na čas pod 4 minuty, který by se nám líbil, nicméně nohy na to asi zatím nemáme. Vytvořili jsme s Jirkou a dalšími soupeři druhou skupinu, která se různě prolínala, ale asi jsme se nesrovnali s pražským nížinným podnebím a nakonec nám oběma v závěrečném kole trochu došlo a do cíle jsme dorazili několik sekund za svými PB, což je na této trati celkem dost. Takže zklamání, ale jak říká náš kamarád a zkušený mílař Ondra Váchal „Cesta pokračuje a jede se dál !“

O mnoho lépe si vedla na čtyřstovce Barča Kořínků, u které jsem podle jejích tréninků věřil v možnost atakovat svůj osobák ze své zatím životní sezóny 2019. Barča vyfasovala pro většinu atletů nepopulární vnější 8. dráhu, ale nenechala se zaskočit a rozběhla čtvrtku velmi dobře, tj. nebojácně. Podle času na třístovce to vypadalo velmi dobře, ba přímo skvěle, bohužel v poslední stovce, kdy už má každý čtvrtkař těžké nohy, navíc v protivětru, Barča trošku zpomalila a nakonec z toho byl čas 67,12 s, což je Barčin druhý nejlepší výkon kariéry jen 22 setin za osobním rekordem ! Zde lze tak použít výše zmíněné krédo Týnského Záruby s mnohem větším optimismem.

Ze zatím neúspěšné výpravy, co se osobáků týče nás vysvobodil nejmladší člen Vojta Chroust, který přijel prodat to, na co celé jaro dřel a tyto závody pro něj tak byly jakousi náhradou za MČR dorostu, které Vojtovi letos těsně uniklo. Ale takový už je život, a tak Vojta svou čtyřstovku absolvoval místo v sobotu v Kladně o den dříve v Praze. A byl to závod podařený, Vojta běžel uvolněně a rovnoměrně a i přes protivítr v cílové rovince na pásce díky předpisovému zacílování stlačil svůj čas poprvé v kariéře pod 53 vteřin a to o jedinou setinu !

V tu dobu jsme my ostatní fandili u rozhlasového přenosu fotbalovému nároďáku, který držel remízu s Chorvaty a čekali na druhý Vojtův start na poloviční trati 200 m, ke kterému náš borec nastoupil zhruba třičtvrtě hodiny po doběhu čtyřstovky. A i zde se Vojtovi zadařilo, když v silném protivětru -1,8 (m/s) stlačil svůj čas pod 24 vteřin v novém osobním rekordu 23,84 s. Obrovská gratulace Vojto.

Díky Vojtovo „majstrštyku“ v podobě dvou osobáků, jak říkáme my západočeši, nemůžu hodnotit náš výlet jako neúspěšný. Vojtovi a Barče i nám všem Klatovákům držím dál palce, ať se všichni zlepšujeme a ať se dobře připravíme na následující kolo ligy, i na další závody, které nás ještě v této sezóně čekají.   

Autor: V. Koželuh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..