Majda Štampachová na MČR

Po úspěšném účinkování Štěpánky Hanušové na MČR dorostu a juniorů v Kladně měl náš oddíl zastoupení i druhý den tohoto mistrovství, konkrétně v oštěpařské soutěži dorostenek se představila Majda Štampachová.

Majda v šestnácti členném startovním poli bojovala v tropickém počasí seč jí síly stačily, ale vzhledem k problémům s ramenem během posledních dvou týdnů přípravy před MČR a při samotném závodu to stačilo v celorepublikovém měřítku v uvozovkách pouze na 14. místo. Výkon 32,33 m byl sice výrazně za očekáváním Majdy, ale vzhledem ke zmíněným komplikacím z toho nešlo vytěžit výrazně více. Přesto Majda k soutěži přistoupila natěšená a odhodlána předvést to nejlepší, na co v momentální formě měla, což je nutné ocenit. I samotná nominace na MČR je velkým úspěchem i vzhledem k tomu, že se to podařilo pouze dvěma závodnicím našeho oddílu.

Věřím, že i tato neúplně příjemná zkušenost určitě může Majdě v budoucím atletickém rozvoji pomoci. Na závěr bych popřál Majdě rychlou rekonvalescenci ramene a další účasti na velkých republikových akcích a vylepšení osobního maxima.

Autor: L. Bešta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..