Stříbrní žáci slavili postup na mistrovství Čech

V sobotu 3. září se uskutečnilo několik atletických závodů a jedním z nich bylo poslední  3. kolo soutěže družstev kategorii staršího žactva. Klatovské barvy hájila družstva dívek i chlapců. Můžeme říci, že toto poslední kolo bylo jakým si finále soutěže, protože podle součtu hlavních, popřípadě vedlejších bodů ze všech tří kol vzešel celkový vítěz a ostatní medailisté. Před sobotním závodem se v předešlých dvou kolech vedlo výborně našim hochům, kteří byli jak v Plzni, tak doma v Klatovech na druhém místě. Dalo se tak očekávat, že pokud to nijak v posledním kole nepokazí, tak závěrečná medaile byla téměř jistá. U děvčat byla situace odlišná, ta obhajovala svojí pátou příčku z minulého roku, což se jim podařilo a to pouze v pěti závodnicích. Tým tvořily: Vendulka Haladová, která vybojovala krásné 5. místo v běhu na 1500 m, Martinka Chalupová, která byla pátá v oštěpu v novém osobním rekordu 25,77 m a body brala i na krátkých překážkách, Hanka Hronková zvítězila ve finále B v běhu na 60 m a body brala ještě v dálce, Lenka Miltová obsadila 7. místo ve skoku vysokém a Vendulka Řeřichová bodovala 7. místem v běhu na 1500 m. Je jasné, že páté místo bylo trochu zklamáním, ale bohužel několik závodnic se pro zranění posledního kola zúčastnit nemohlo. To, že všechna děvčata bodovala, byla ukázka toho, že srdnatě bojovala, nic nevzdávala                         a v konkurenci silnějších celků se úplně neztratila.                                                                                          

                   Velkou radost nám udělala i naše děvčata hostující v Baníku Stříbro, který v celkové soutěži družstev dívek zvítězil a postoupil na Mistrovství Čech, také díky výkonům našich děvčat. Kristýna Hozmanová v sobotu předvedla fantastický výkon v běhu na 300 m, kde zvítězila časem 40,96 s a ocitla se na 4. místě průběžných tabulek, takže na žákovské republice by mohla startovat i v této disciplíně. Bohužel, její republikový start v Jablonci je díky dlouhodobému svalovému zranění v ohrožení, tak jen doufáme, že bude Kristý zdravotně v pořádku.  I tak v sobotu přidala ještě body za   dělené 1. místo ve skoku vysokém za 150 cm a stříbro přidala ve skoku o tyči. Zde jí velmi zdařile konkurovala týmová kolegyně Dagmar Řezáčová, která skončila v tyči výkonem 211 cm 3. a toto umístění se jí podařilo zopakovat v běhu na 100 m př., kde přelétla překážky v čase 16,50 s. Umístěním se jí nejlépe vedlo na dálce, kde skončila 2. Bohužel na výkonu 490 cm se podepsalo přebíhání z disciplíny na disciplínu, protože se Dáše sešly všechny disciplíny v jeden čas. Neměla tak dostatečný prostor se v dálkařském sektoru rozeskákat a všechny skoky byly s odrazem minimálně 20 cm před odrazovým prknem. Obě závodnice předvedly velmi pěkné výkony  a rozhodně byly velkou oporou stříbrského týmu.     

  I letos si lépe vedli naši hoši, kteří v celkovém součtu vybojovali stříbrné medaile, pro které si na závěr sobotního dne vystoupali na stupínky vítězů a zaslouženě. Nejvíce náš tým podpořili vrhači, ale cenné body získali i běžci a skokani. Celý závod začal soutěží kladivářů a zde jsme měli dvě želízka v ohni hostujícího Václava Mužíka ze Sušice a Tobiase Poura. Tobias nastupoval do soutěže jako lehký favorit, protože letos poslal kladivo již za hranici 39 metrů. Bohužel jeho hody ze dvou otoček skončili většinou v síti, tak za svůj výkon 35,24 m bral stříbro a Vašek, kterému náčiní dolétlo do vzdálenosti 36,30 m, zvítězil. Avšak součet bodů 20 z první soutěže byl výborný start dne. Další body přinesl skok o tyči, kde Vojta Bartoš obsadil 2. místo za 221 cm, ten byl spokojen s bodovým ziskem nikoli s výkonem. Poté přišly na řadu běhy, na osmistovce bodoval hostující Jindřich Šrejma 2:31,53 6. místo, na šedesátce 9. místo vybojoval Tomáš Nushat, který ještě bodoval v kouli 7. místem. Nejlepším běžcem, nahrazujícím chybějícího Honzu Kuchaře, byl Tadeáš Kalouner, který vybojoval fantastické 2. místo v běhu na 300 m za 40,30 s a ještě přidal 4. místo na stopadesátce za 18,95 s. Jako jediný skokan zastupující Klatovské barvy byl Lukáš Vondráček, který se probojoval do finále skoku dalekého a obsadil 6. místo za 429 cm a bodík bral i ve skoku vysokém. Vrhači pak v průběhu dne přidávali solidní součty nejprve v oštěpu Václav Mužík 5. místo za 33,56 m a Radek Němeček 8. místo 23,23 m. Poté přišla bodová smršť v koulařském sektoru, kde se do finále dostali všichni čtyři naši koulaři již zmiňovaný Tomáš Nushart 7., 5. místo obsadil Radek Němeček 8, 92 m, další své body vybojoval Tobias Pour za 9,39 m 4. místo a nejlépe se vedlo Martinovi Jáchymovskému, který novým osobákem 10,44 m vybojoval stříbro. Před závěrečnými štafetami, kde naši chlapci byli 5., proběhla, pro naše barvy asi nejúspěšnější disciplína, a tou byl žákovský disk, kde se hoši hecovali k parádním výkonům a samým osobákům. Radek Němeček vybojoval ve finále 7. místo za 22,83 m, těsně pod bednou na 4. místě skončil v osobním rekordu 28 m Tobias Pour, o nejcennější kovy se utkali Václav Mužík a Martin Jáchymovský. Martin jako jediný předvedl hod za hranici třiceti metrů a to 30,58 m a bral zasloužené zlato. Vašek skončil kousek od třicítky 29,24 m a ten den to stačilo na stříbro.

Naši vrhači, tak v průběhu dne předvedli opravdu pěkné výkony, ale je jasné, že příští sobotu na mistrovství Čech to budou mít velmi těžké, protože konkurence z ostatních krajů je trochu jinde. Necháme se překvapit. Každopádně budeme naše kluky podporovat a doufat, že jim zkušenost z velkých závodů pomůže, jak k psychické odolnosti, tak motivačně do dalšího tréninku. Přejeme jim hodně zdaru a především nějaké osobáky. Děvčatům a hochům moc děkuji za úžasnou atmosféru, fandění a bezva partu.

Autor článku: Václav Šelmát

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..