Srpnové mítinky zahýbaly oddílovými tabulkami

Pohledem zpět do srpna se vrátíme do dvou mítinků s velkou klatovskou účastí, kde padlo mnoho osobních rekordů a výkonů do klatovských historických tabulek.

První akcí byla Malá cena AKM Viktorie Plzeň v Nýřanech v úterý 23.8. Zde se představila pětice našich závodníků. Nejlepší výkony zaznamenal závodící trenér a náš nejlepší dospělý atlet Jirka Bešta, který zvítězil v dálce v osobním rekordu 668 cm, čímž vyrovnal 9. místo historických tabulek Václav Fišera. Dále přidal 2 druhá místa v hodu oštěpem a vrhu koulí a čtvrté místo v osobním rekordu na 150 m. Na této trati byl o jednu příčku lepší dorostenec Vojta Chroust, taktéž v osobním rekordu , který přidal i další osobák 7,29 na netradičním venkovním sprintu 60 m, čímž se dostal na 10. místo historických tabulek.

Dvě třetí místa získala žákyně Dáša Řezáčová v dálce a na 100 m překážek, v závodě na 300 m mužů slušně zápolil věkem žák Honza Kuchař a 2 osobáky na 60 m a 1000 m vybojoval dorostenec Kuba Beneda.

Výsledky

Druhým mítinkem byla poslední den prázdnin Atletická středa v (legendární) Houšťce. Zde se představil kvartet našich atletů. Trať 1500 m překážek si poprvé v životě vyzkoušela dorostenka Anička Řezáčová, kterou už příští rok bude čekat stýpl dvojnásobné distance. I přes pád na druhém vodním příkopu plného zajímavě žluté neprůhledné vody podala Anička pěkný bojovný výkon, kdy se v první polovině závodu držela v boji o čelo a nakonec i po smolné koupeli doběhla na 4.místě. Stejnou trať si v kategorii mužů poprvé vyzkoušel Vojtěch Koželuh, který to měl ale snazší, jelikož je zvyklý běhat mužského stýpla o délce 3000 m. Tato trať je pro muže netradiční a nemistrovská, tudíž se často neběhá, v Houšťce tento závod běželi pouze tři závodnici. Klatovský běžec zvítězil v čase 4:26,19 , čímž překonal oddílový rekord Pavla „Chomáče“ Heidelbergera z roku 1968.

Další závodníci už běželi tradiční mistrovskou trať a to hladkou 800. Na třetím místě finišoval v osobním rekordu Jirka Procházka, který se poprvé dostal pod 2 minuty a hned pořádně hluboko – časem 1:58,97 se posunul v historických tabulkách na 7. místo ! Stejnou trať si střihl i dorostenec Kuba Beneda, který si vylepšil letošní osobní rekord o impozantních 7 vteřin (sic!) na 2:15,96.