Baráže a oddílové rekordy

Vracíme se ještě k sobotě 3.9., kdy se udála spousta zajímavých atletických výkonů a výsledků.

Naši muži vyrazili na baráž o postup do 1. ligy do Liberce, kam postoupili jakožto druhý tým druhé ligy. Jelikož cílem byla záchrana v druhé lize, baráž byla jen nadstavbou a možností pěkně si zazávodit v kvalitní konkurenci. Toho sice využili zejména naši 4 vytrvalci, kteří startovali v závodě na 5000 m. Hned tři borci zaznamenali osobáky – Vojta Opl, Onmdra Teska a Jirka Procházka ml., který obsadil časem 15:31,71 5. místo, což ho v historických tabulkách oddílu řadí na 9. místo hned za svého strýce Karla. Jirka, který letos závodí teprve třetím rokem, prožil výbornou sezónu, kdy si na tratích 800, 1500, 3000 a 5000 m zaběhl kvalitní osobní rekordy a na všech distancích přepsal historické tabulky oddílu. Pět dní po této baráži totiž ještě zaběhl na veřejných závodech v Houšťce 1500 m za 4:04 !

Dále v Liberci pětku běžel ještě Vojta Koželuh a byl 7., na 800 m reprezentoval hostující Radek Holub, v disku a kladivu též hostující Dominik Daniel. Postup do první ligy nepřekvapivě nepodařil, a tak muže čeká další sezóna v druhé lize, která je poslední roky velice vyrovnaná a bude tedy jistě velmi napínavá.

Výsledky

Ve stejný den se v baráži, ovšem o extraligu přčedstavila v dresu pražské Slávie Julča Kubátová a předvedla parádní výkony. Zvítězila v běhu na 800m časem 2:12,60 což je nový osobní rekord! Několik hodin po té zaběhla nový oddílový rekord žen na 400 m časem 59,01. Můžeme se jen dohadovat, kam by Julča čas stlačila nemít v nohách půlku ! Gratulujeme.

Výsledky

Aby toho nebylo málo, tentýž den se na krajském finále družstev žactva blýskla Kristýna Hozmanová hostující v dresu Stříbra, když zaběhla 300 m za 40, 96, což je nový rekord oddílu v nejen v kategorii žactva, ale i žen ! Kristýna bude pravděpodobně v této disciplíně závodit na nadcházejícím MČR žactva, kde není bez šance na další mistrovskou medaili. Držíme palce, hlavně, ať vydrží zdraví !