Kluci přivezli 8. místo z Prahy a nejeden cenný skalp

V sobotu 10. září se uskutečnila na mnoha místech mistrovská utkání mládežnických družstev a jedněmi z účastníků Mistrovství Čech byli naši žáci. Do Prahy vyrážela dvanácti členná výprava z řad závodníků a čtyři trenéři mládeže v dobré, bojovné náladě. Družstvo chlapců bylo téměř v plném počtu deseti borců, chyběla pouze velká opora týmu Jan Kuchař. Další dvě členky byly Kristýna Hozmanová a Dáša Řezáčová, které si vybojovaly účast v barvách Baníku Stříbro. I tentokrát byly děvčata solidní oporou týmu. Úspěšnější byla tentokráte Kristý, která pro Baník vybojovala 17 bodů za perfektní 3. místo v tyči za nový osobák 231 cm, za 5. místo v běhu na 800 m v čase 2:26,66 s a přidala 8. místo ve výšce, která se konala krátce po doběhu osmistovky, za 144 cm. Dáša tentokrát bodovala pouze v tyči 4. místem, také v osobním rekordu 221 cm, v dálce opět padaly nedošlapy, které stačily na 485 cm 12. místo a v hodu oštěpem 11. místo za 29,41 m.                                                                           

     Soutěž hochů začínala v sobotu kladivem, které se stalo po úvodních nesmělých pokusech našich borců, vyloženě klatovskou doménou. V prvních pokusech to vypadalo, že se chlapci ani nedostanou do finále, ale už v další sérii se probojovali do finálové osmičky a jen co Tobias trefil hod ze dvou otoček, už o vítězi nebylo pochyb. Jako jediný, se svěřenec Ernyho Boldana, přiblížil na dosah čtyřiceti metrům. Vítězný pokus Tobiase Poura měřil 39,16 m a byl pěknou vizitkou našeho kladiváře před nadcházejícím mistrovství žáků v Jablonci, kde mu budeme moc a moc držet palce. Jeho týmový kolega a náš nejlépe bodující hostující závodník sušický Václav Mužík se rozhodně nenechal zahanbit a hodem měřícím 36,11 m vybojoval stříbro a 9 bodů. Oba vrhači přidali cenné body ještě ve své druhé disciplíně. Vašek bodoval osobním rekordem v hodu oštěpem 37,35 m a bral 9. místo a Tobias se zlepšil v hodu diskem o parádní 3 metry a osobákem 31,67 m vybojoval ve finále 6. místo. Dalším skvěle bodujícím závodníkem byl další vrhač do party a tím byl Martin Jáchymovský, který se v kouli dostal do finále, ale solidní pokus 10,38 m stačil jen na 8. místo. Chuť si pak šel spravit do diskařské klece, kde velmi pěknými pokusy přidával cenné metry až do vzdálenosti nového osobního rekordu 34,37 m a vybojoval tak senzační 3. místo a osobák posunul o bezmála 4 metry. Parádní výkon předvedl i náš sprinter Tadeáš Kalouner, který si doběhl v čase 39,86 s pro 7. místo celkově a 1. místo mezi běžci ročníku 2008, což naznačuje, že bychom mohli mít příští rok dalšího účastníka na MČR žactva. Tadeáš skvěle finišoval naší štafetě na 4×60 m, kterou rozbíhal Vojta Bartoš, druhý úsek běžel Lukáš Vondráček, od kterého přebíral Kryštof Kotiš a předával již zmíněnému Tadeáši Kalounerovi, chlapci zaběhli čas 32,37 s a vybojovali za 7. místo velmi cenné 4 body. Posledním bodujícím byl hostující Jindřich Šrejma, který možná vybojoval právě ten rozhodující bod za 10. místo v běhu na 800 m, kde si vylepšil své osobní maximum o 4 sekundy na 2:25,50 s. Neměl bych zapomenout ani na vrhače Radka Němečka, který závodil v kouli, oštěpu a disku a na Tomáše Nusharta, který běžel 60 m, 150 m a vrhal koulí. Kluci se sice v konkurenci neprosadili, ale rozhodně nepodali nijak špatné výkony a byli především důležitou součástí týmu, právě v posledním kole ve Stříbře, kde se bojovalo o postup.

Když jsem psal článek minulý týden, tak jsem spekuloval o tom, jak bude těžké se prosadit v konkurenci, především mezi pražskými celky, jejichž týmy čítaly 22 respektive 18 závodníků a opravdu to těžké bylo. Zvítězili hoši z domácí ASK Slavia Praha 191 b., druzí byli hoši z USK Praha 181,5 b. a na 3. místě skončila SK Jeseniova Praha 151,5 b. O postup na MČR družstev ještě bojovala Pražská Sparta 4. místo 134 b., další méně početné celky pak soupeřili o nepostupová místa 5. skončil TJ Sokol Č. Budějovice 67 b, 6. TJ Sokol Valašské Meziříčí 59 b., 7. Triatlet Karlovy Vary 58 a konečně 8. byli naši chlapci z Atletiky Klatovy 47 bodů, 9. byl TJ SK Čečova Č. Budějovice 47 b. a zde je ten 1 bod Jindry, že jsme měli 47 a ne 46, a vítězství Tobiase Poura, protože při shodě bodů rozhoduje počet vítězství a při další shodě, další medailová umístění. Chlapcům, tak musím poděkovat, jak skvěle se poprali s nervozitou, jakou atmosféru v družstvu na závodech vytvořili.

Je pravda, že k dobré náladě a k bojovnému duchu týmu jsme se snažili přispět i my trenéři, kteří jsme fandili a radili u každé disciplíny a vypadalo to, že naše přítomnost kluky docela hecovala no minimálně uklidňovala. Myslím si, že 8. místo v deseti závodnících je velmi solidní výkon, mohli bychom spekulovat, jestli by chybějící Honza Kuchař udělal 12 bodů v takové konkurenci, což by nás posunulo na 6. místo, ale to je to možná. Tak třeba možná příští rok. Kluci mají tak jasný cíl na rok 2023, opět postoupit. 8. místo na Mistrovství Čech není špatný výsledek, po 7 letech jsme opět měli tým na M. Čech a porazili jsme celky Škody Plzeň, Budějovic a to jsou ty cenné skalpy, větších měst a větších celků. A co nám rozhodně udělalo radost, byly individuální výkony a osobní rekordy, kterých kluci dosáhli a že jich nebylo málo, což pro mě vždy znamená, že do toho kluci dali maximum. Tímto jim chci jménem všech trenérů moc poděkovat a moc bych si přál, aby pokračovali v pilném trénování a aby toto mistrovství pro ně bylo dostatečnou motivací k jejich další tvrdé práci.

Výsledky

Autor článku: Václav Šelmát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..