Mladší žactvo zakončilo sezónu finálovou účastí

V neděli 11.9.2022 se konalo v Plzni Finále oblastního mistrovství družstev mladšího žactva. Do Plzně se sjelo 8 nejlepších družstev z Plzeňského a Karlovarského kraje a v neděli bojovali o medaile. Do finále postoupila obě klatovská družstva – mladší žáci i žákyně. Vzhledem k počtu klatovských závodníků a jejich složení jsme si jako trenéři nedělali naděje na medailová umístění, ale přesto jsme do Plzně jeli vybaveni novými mikinami a bojovnou náladou. Mladších žáků jelo celkem 7 a mladších žákyň 11. V obou kategoriích závodily i děti věkem ještě přípravky a rozhodně se neztratily.

Nejúspěšnějším klatovským „sběratelem bodů“ se stal Ondra Slivoň, který pro družstvo ve všech svých individuálních disciplínách dokázal vybojovat body. Nejlépe se umístil v běhu na 60m překážek, kde si vylepšil osobní maximum na 10,08s a vybojoval 4. místo, další krásné umístění přidal ve vrhu koulí, kde za 9,31 metrů bral 5. místo a v běhu na 150 metrů doběhl v dalším osobáku 21,18s sedmý. Dalším, kdo sbíral body ve všech svých disciplínách byl Martin Necuda, který byl 6. v běhu na 300 metrů v osobním rekordu 45,80s, dále bral shodně 2 body za 9. místa ve vrhu koulí a ve skoku vysokém. Ve výšce bohužel Martin trochu doplatil na počasí, kdy byla dráha po dešti ještě vlhká a Martin při pokusu na 121 cm podklouzl, upadl a v dalších pokusech už měl při rozběhu přílišný respekt. Dalšími bodujícími v individuálních disciplíných byli Marek Rendl ve vrhu koulí – 7. místo a Filip Špatenka ve skoku dalekém – 10. místo. Body pro družstvo vybojovali kluci ještě ve štafetě 4×60 metrů, kde ve složení Marek Rendl, Pepa Ptáček, Filip Špatenka a Matouš Drnec brali za výkon 36,76 s 5. místo a 6 bodů. Posledním závodníkem, který ve finále reprezentoval Atletiku Klatovy byl David Šelmát, který sice pro družstvo nevybojoval žádný bod, ale v běhu na 60m překážek si vytvořil osobní rekord. Přestože jelo kluků pouze 7, vybojovali vynikající 4. místo. První tři celky byly bodově nedostižné 1. AK ŠKODA Plzeň A – 178 bodů, 2. Aktiv Sport Horšovský týn – 137 bodů, 3. TRIATLET Karlovy Vary – 111,5 bodu. Mezi ostatními pěti družstvy byli minimální bodové rozdíly a klatovští kluci z nich byli nejlepší: 4. místo Atletika Klatovy 37 bodů, 5. SKP Union Cheb 34,5 bodů, 6. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 34 bodů, 7. TJ Baník Stříbro – 24 bodů, 8. AK ŠKODA Plzeň B – 0 bodů.

Za družstvo mladších žákyň byla nejlépe bodující Iveta Bezpalcová, která v brala shodně 5 bodů za 6. místa ve vrhu koulí a v hodu míčkem. Kromě těchto disciplín pomohla k bodovému zisku ještě štafetě na 4x 60 metrů. Ivetu a její rodiče musíme pochválit za týmového ducha, protože v sobotu pozdě večer přijela ze závodů v plavání, které byly v Chomutově a sotva se ráno vyspala, vezli ji přímo na závod do Plzně. Sem sotva přijela, už oblékala dres a téměř bez rozcvičení šla do koulařského sektoru. V důsledku únavy se jí bohužel nepodařilo předvést výkon jaký by si představovala, přesto brala ve velké konkurenci výkonem 8,89 metrů 6. místo. Další body z individuální disciplíny přidala Aneta Vítovcová v běhu na 300 metrů, kde ve vylepšeném osobním rekordu 48,08s vybojovala vynikající 3. místo a 8 bodů pro družstvo. Dále Aneta startovala ještě v běhu na 60 metrů, kde se jí ale nepodařilo přiblížit osobnímu rekordu a s časem těsně nad 9 vteřit se neprobojovala do finále. Příjemně nás překvapila Lucka Chalupová, která v běhu na 300 metrů zaběhla čas 48,53 a umístila se na 5. místě a pro družstvo získala 6 bodů. Poslední závodnicí, která získala v individuální disciplíně body byla Nicol Kuželíková, která si ve vrhu koulí vylepšila osobní maximum na 8,47 metrů a vybojovala 8. místo a 3 body. Poslední bodový přísun pro družstvo znamenala štafeta na 4×60 metrů ve složení Tereza Hromadová, Nicol Kuželíková, Iveta Bezpalcová a Aneta Vítovcová. Děvčata se s časem 35,51 sekund umístila ve velké konkurenci na 8. místě se ziskem 3 bodů. Dále ještě ve finále bojovaly Kislingerová Sofie, Kalounerová Lada, Maruniaková Veronika, Řeřichová Anna, Matysová Elena, Míšková Aneta. Celkové výsledky družstev: 1. AK ŠKODA Plzeň A – 167 bodů, 2. TRIATLET Karlovy Vary – 126,5 bodů, 3. SKP Union Cheb – 78 bodů, 4. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín – 73 bodů, 5. TJ Baník Stříbro – 32,5 bodů, 6. Atletika Klatovy – 30 bodů, 7. Aktiv Sport Horšovský Týn – 28 bodů, 8. AK ŠKODA Plzeň B – 25 bodů.

Chtěli bychom závodníky pochválit za reprezentaci oddílu a za to, že spolu jako tým drží a poctivě jezdí na závody. Většina z nich si na finále vytvořila nové osobní rekordy, takže mohli odjíždět z Plzně spokojení.

Díky svým výkonům jsou Ondra Slivoň a Aneta Vítovcová vybráni, aby reperzentovali Plzeňský kraj na Mezikrajovém utkání mladšího žactva, které se uskuteční 28.9.2022 v Benešově. Ondra by měl běžet 60 metrů překážek a Aneta 150 metrů a štafetu 4×60 metrů. Budeme jim držet palce, aby byli platnými členy plzeňské výpravy a hlavně jim přejeme, ať si užijí závody.