Medaile z klatovského víceboje přípravek

Ve středu 14.9.2022 se uskutečnilo 3. a poslední kolo víceboje přípravek. Klatovští nejmladší atleti porovnali, stejně jako v minulých dvou kolech, síly se soupeři ze Sušice, Domažlic a Železné Rudy. Naši závodníci se rozhodně mezi ostatními neztratili a v každé kategorii vybojovali minimálně jednu medaili. Závodníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií – mladší přípravky (ročníky narození 2013 a mladší) a přípravky (ročníky narození 2011 – 2012). Celkem se závodu v Klatovech účastnilo 57 závodníků.

V kategorii mladší přípravky hoši závodilo v Klatovech celkem 11 kluků a nejúspěšnějším klatovským závodníkem byl Matyáš Konfršt, který získal stříbrnou medaili. Dalšími klatovskými závodníky v této kategorii byli Karel Hanzlík, Matěj Bulka, Lukáš Bulka, David Sýkora a Samuel Heidler.

Nejobsazenější kategorií byla mladší přípravka dívky, zde závodilo celkem 22 malých atletek. Klatovskou atletiku reprezentovalo 15 děvčat, z nichž nejúspěšnější byla Anna Moravcová, která vybojovala bronzovou medaili a třetí místo si odnesla i celkově po součtu bodů za všechna 3 kola vícebojů. Dále v Klatovech závodily Adéla Vondráčková, Alžběta Chalupová, Annie Gubricová, Lyer Magdalena, Průchová Anděla, Václavková Ema, Václavková Nikol, Šídlová Tereza, Prunerová Eliška, Šantorová Viktorie a Cariková Anna.

Nejmenší účast zastoupení jsme měli v kategorii přípravky hoši. Co jsme ale neměli v kvantitě, to jsme dohnali kvalitou. Celkem se klatovského výceboje zúčastnilo 15 kluků. V této kategorii závodili Pepa Ptáček a Filip Špatenka. Druhý jmenovaný byl také úspěšnější. V klatovském víceboji vybojoval stříbrnou medaili a díky vynikající reprezentaci ve všech třech kolech byl druhý i celkově.

Poslední kategorie přípravek dívky byla překvapivě nejméně početná. Celkem závodilo v klatovech 9 děvčat, z toho 6 bylo klatovských. Nejúspěšnější z nich byla Veronika Maruniaková, která konečně po dvou bramborových medailích z předchozích kol vybojovala medaili, a hned tu nejcennější. Díky neúčasti některých sušických závodnic a vynikajícímu výkonu se Verča stala i celkovou výtězkou. Další medailistkou byla v Klatovech Anna Řeřichová, která byla v klatovském kole druhá a celkově za všechna 3 kola se umístila na krásném třetím místě. Tato kategorie se tak stala pro klatovskou atletiku nejúspěšnější. Dále v Klatovech závodily Klaudie Činčerová, Viktorie Hanousková, Zuzana Prunerová a Alena Ouřadová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..