Patnáct medailí a mnoho osobáků ze Stříbra

    Taková je bilance po sobotních závodech ve Stříbře, kde se konalo Mistrovství jednotlivců v kategoriích mladšího a staršího žactva dvou krajů Plzeňského a Karlovarského zároveň. Medailovou nadílku vezměme pěkně popořadě od nejlepšího sběrače cenných kovů. Zlato z oštěpu, stříbro z dálky a překážek si přivezla vícebojařka Dáša Řezáčová. Suverénně si vedla v oštěpu, kde za hod dlouhý 32,80 m brala jasné zlato, v běhu na 100 m př. proběhla druhá cílem v čase 15,74 s a svoji všestrannost potvrdila na dálce, kde se ze začátku hodně trápila, ale posledním pokusem dlouhým 507 cm urvala stříbro. Dalším takovým všestranným sportovcem byl Jan Kuchař, který si přivezl taktéž tři cenné kovy, všechny z bronzu.  Největší radost měl Honza z 3. místa z vrhu koulí, kde konečně překonal dvanáctimetrovou hranici  osobním rekordem 12,22 m, dále pak  doběhl třetí  před svým týmovým kolegou Tadeášem Kalounerem na třistametrové trati v čase 39,86 s a třetí bronz vybojoval s kluky ve štafetě 4x 60 m.      

  Určitě nejhodnotnějším výkonem našich závodnic byl čas 19,17 s v běhu na 150 m, kterým si naše nejlepší sprinterka a jediná olympionička Kristýna Hozmanová vybojovala na této trati 1. místo. Oplatila tak své soupeřce z Triatletu K. Vary porážku ze šedesátky, kde tak o dvě setiny přišla o 1. místo. O pořadí musela rozhodovat cílová kamera, jak to byl těsný doběh. Kristý tak dokázala, jak dobře je pod vedením trenéra Lukáše Bešty připravena na nadcházející sportovní vrchol a tím je Letní olympiádu dětí a mládeže v Olomouci. Dvě medaile ve starším žactvu vybojoval také Marin Jáchymovský, který ke stříbru v hodu diskem za velmi slušný výkon 29,29 m přidal bronz ze štafety 4×60 m a do finále se probojoval ještě ve vrhu koulí, kde skončil 7.  Dvě bronzové medaile si odvážel ze stadiónu mladší žák Ondřej Slivoň, který zaběhl osobní rekord na překážkách 10,74 s a kouli vrhl do vzdálenosti 10, 10 m a stal se tak nejúspěšnějším mladším žákem.                                                                        

  Velmi hodnotný výkon 35,03 m předvedl ve velmi vyrovnané soutěži kladivářů Tobias Pour, jehož osobní rekord stačil na 3. místo a Tobias přidal ještě finálovou účast v hodu diskem 6. místo za 24,52 m. Bronz za štafetu 4×60 m si odváželi ještě Tadeáš Kalouner, který byl bohužel bramborový v běhu na 300 m a Kryštof Kotiš, který se s výkonem 458 cm probojoval do finále dálky, kde skončil i s bolavou patou na pěkném 7. místě. Vrhač Radek Němeček byl nejblíže medaili v hodu oštěpem, kde skončil 5. 22,54 m a do finále se probojoval ještě na disku. Zatím svůj nejlepší čas si o 6 sekund vylepšila vytrvalkyně Vendula Řeřichová 2:46,57 s, v rozběhu doběhla 3. Bohužel se příliš nedařilo dálkařce a sprinterce Hance Hronkové a překážkářce a oštěpařce Martině Chalupové, kterým finálová účast unikla o několik centimetrů, bylo jasné, že konkurence byla veliká a průměrný výkon na první osmičku nestačil.

Kromě Ondry Slivoně, závodili v kategorii mladšího žactva další čtyři nadějní mladí atleti. Všichni si na závodech vylepšili svá osobní maxima alespoň v jedné disciplíně. Ve všech třech disciplínách si vytvořila nové osobní rekordy Aneta Vítovcová. Nejdříve absolvovala běh na 60 m, kde s časem 8,75 vybojovala 13. místo, v běhu na 300 m byla 8. a zhruba za 45 minut běžela Aneta ještě 150 m, kde zaběhla čas 21,34 a v konkurenci 53 závodnic vybojovala krásné dělené 7. místo. Do finále vrhu koulí mladších žákyň se díky vylepšenému osobnímu maximu probojovala Lucka Chalupová a s výkonem 8,49 m se umístila na 8. místě. V kategorii mladšího žactva závodili ještě Oskar Kotiš v běhu na 60 m a skoku dalekém, kde mu jen těsně unikla finálová osmička a Elen Matysová, která bohužel letos z důvodu nemocí příliš nezávodila, takže to pro ni byla víceméně premiéra. Oskar i Elen jsou teprve prvním rokem v kategorii mladšího žactva a znamenají tak naději pro příští rok.

Všichni naši svěřenci předvedli v sobotu parádní výkony. Chovali se bezvadně i jako parta, čímž vzorně reprezentovali náš klub. Musím zvláště pochválit ty, kteří si vytvořili nové osobní rekordy nebo si přivezli medaili, protože ukazují, jak dobře se dokáží na takovéto mistrovství připravit. Doufejme, že naši mladí atleti prázdniny využijí minimálně k údržbě nebo k zotavení se a zahojení zranění, tak aby v srpnu a v září byli opět připraveni předvádět ty nejlepší výkony.

Text a foto: trenéři Vašek a Markéta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..