Dvě medaile z 2. kola vícebojů přípravek

Ve středu 29.6.2022 se konalo 2. kolo oblastních vícebojů přípravek. Stejně jako minule se závodů účastnili závodníci z Klatov, Domažlic, Sušice a Železné Rudy. Z provozních důvodů byly některé disciplíny obměněny a závodilo se ve sprintu na 60 m, skoku dalekém, běhu na 300 m a hodu raketkou.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Filip Špatenka, který se v konkurenci dalších 26 závodníků v kategorii starší přípravky umístil na prvním místě a odvezl si domů zlatou medaili. Filip vyhrál běh na 60 metrů a skok daleký, v hodu raketkou byl druhý. Výsledek mu jen nepatrně kazil běh na 300m, kde byl pátý. V kategorii starších kluků závodil ještě Pepa Ptáček, který se celkově umístil na 10. místě. Jeho nejlepšími disciplínami byli běh na 60 m, kde byl pátý a skok daleký, kde se umístil na 8. místě.

V kategorii starší přípravka dívky závodilo za klatovskou atletiku 5 děvčat. Nejlépe si vedla Veronika Maruniaková, která se, stejně jako v první kole v Sušici, umístila na 4. místě. Nejlépe si Verča vedla ve skkoku dalekém, kde byla 3. a v běhu na 300 m byla 5. Těsně za Verčou skončila Anička Řeřichová, která byla celkově pátá. Nejlépe si vedla v běhu na 300 m, kde byla 4. a v běhu na 60 metrů byla pátá. Na 9. místě celkově se umístila Zuzka Prunnerová a její nejlepší disciplínou byl běh na 300 m, když doběhla těsně za Aničkou a Verčou šestá. Za starší děvčata závodily ještě Viktorie Hanousková, které se nejlépe vedlo v běhu na 60 m (9. místo) a Míša Čiháková, jejíž nejlepší disciplínou byl hod, kde skončila na 10. místě.

V kategorii mladších přípravek žáků závodil pouze jediný klatovský závodník – Vojta Fürbacher. Vojta statečně závodil a mezi dalšími 16 závodníky se umístil na pěkném 10. místě. Vojtovi nejlépe vyšel běh na 300 metrů, kde obsadil deváté místo.

Poslední kategorií byly mladší přípravky dívky, kde celkem závodilo 22 mladých atletek. Klatovy reprezentovalo, stejně jako ve starší kategorii, pět děvčat. Medaili si domů, stejně jako ze Sušice, odvezla medaili Viktorie Kollerová, která tentokráte vybojovala bronzovou medaili. Nejlepšími disciplínami byly pro Viktorku běhy na 60 a 300 metrů, ve kterých byla druhá. Na celkovém 4. místě skončila Annička Moravcová, která byla 2. ve skoku dalekém a 4. v hodu raketkou. Do desátého místa se umístila ještě Adélka Vondráčková. Adélka vyhrála běh na 60 metrů a skok daleký, ale celkový výsledek bohužel ovlivnil hod raketkou, kde byla „až“ 11., což celkově stačilo na 6. místo. Dále ještě závodili Jindřiška Olšavská a Eliška Prunnerová, která byla nejmladší závodnicí.

Za trenéry musím všechny pochválit za bojovnost a dobrou reprezentaci oddílu. Naše nejmladší čeká 14. září poslední kolo vícebojů v domácím prostředí klatovského stadionu. Věřím, že ve 3. kole vícebojů budou naši nejmladší závodit miminálně ve stejném počtu a stejné náladě, jako v předchozích dvou kolech.