Naši běžci na Běhu Koutem

V sobotu 2.4. se za pěkného aprílového počasí, tj. sněhu, větru a teploty okolo nuly, konal tradiční Běh v Koutě na Šumavě, na který vyrazila i výprava našich atletů. A výprava to byla úspěšná, neboť vyjma pěkných výkonů se našim běžcům povedlo získat i medailové pozice. Celkem závodilo i v ne příliš vlídném počasí 154 běžců, z toho 96 dětí.

Druhé místo v závodě na 3 km v kategorii dorostu vybojoval Kuba Beneda. Bronzovou medaili v kategorii žen 35-45 let vybojovala Radka Ouřadová , přičemž v dětských kategoriích klatovské barvy hájily její dcery Alenka a Šárka. V kategorii mužů se reprezentovaly klatovskou atletiku tři závodníci, nejvýše na druhém místě se umístil Ondra Teska, který co by revírník v Čerchovských hvozdech v závodech na Chodku závodí i jako reprezentant Lesů ČR Domažlice. Pod stupni vítězů doběhli 4. Vojtěch Koželuh a 6. Jakub Jelínek.