Klatovská stopa na MČR v půlmaratonu + Videosestřih

V sobotu 9.4. se uskutečnil Pardubický vinařský půlmaraton, v rámci kterého se konalo i Mistrovství České Republiky v půlmaratonu mužů a žen. Výraznou stopu (zejména co do počtu závodníků) zde zanechala i Atletika Klatovy, když se na start v rámci mistrovského závodu postavili 4 klatovští atleti – Jiří Procházka, Ondřej Teska, Vojtěch Koželuh a Vojtěch Opl, přičemž pátý člen výpravy Jakub Jelínek, kterému jen těsně unikl oproti předchozím letům zpřísněný limit pro start v MČR, startoval v rámci veřejného závodu, což ovšem nevadilo, neboť start byl současný pro MČR i veřejný půlmaraton. Celkem do cíle vinařského půlmaratonu dorazilo úctyhodných 784 běžců a běžkyň, z toho bylo jen v rámci mistrovského závodu mužů na startovní čáře rekordních 76 závodníků.

Naši atleti se na tuto trať nespecializují, pro většinu z nich to byla premiéra na takto rovinatém půlmaratonu, s podobným závodem měl zkušenosti pouze Vojtěch Opl, který běžel loni půlmaraton v Hradci Králové v pěkném čase 1:20:47. Ostatní klatovští závodníci měli za sebou jen 1-2 starty z let dávno minulých na kopcovitějších půlmaratonských tratích, anebo je čekala na této trati premiéra. Možná i proto nikdo z našich závod „nepřepálil“, dařilo se v druhé části závodu zrychlovat, posouvat se pořadím a všichni se štastně dostali do cíle, přičemž i přes aprílové počasí střídající silný vítr, déšt, sníh i slunce závod všem docela chutnal.

Prodloužená aktivní regenerace způsobená zpožděním vlaku na cestě domů.

Všichni klatovští běžci si zaběhli velmi slušné časy znamenající pro všechny osobní rekordy, byť na republikovou špičku v rámci MČR to bylo daleko. V rámci MČR doběhli naši v tomto pořadí a časech: 39. místo Vojtěch Koželuh – 1:15:43; 43. místo Jiří Procházka – 1:16 :33; 48. místo Ondřej Teska – 1:17:38, 49. místo: Vojtěch Opl – 1:17:47 (zlepšení osobního rekordu o neuvěřitelné 3 minuty); Jakub Jelínek – 1:23:58. Po závodě tak panovala spokojenost.

Videosestřih byl vysílán v České televizi – shlédnout jej můžete zde, vidět tam jsou minimálně 4 naši borci

Výsledky vinařského půlmaratonu

Výsledky MČR

Foto ze závodu vypůjčeno od: Hvězda Pardubice rajče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..