Mladší žáci ve finále družstev pátí

Mladší žactvo ukončilo letošní závodní sezónu účastí družstva žáků ve finále družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. Přestože na finále jelo pouze 6 kluků, bojovali velmi statečně. Každý z kluků bodoval, takže všichni byli platnými členy týmu. Kromě jasného prvního místa, které vybojovalo družstvo AK ŠKODA Plzeň A bylo pořadí velice vyrovnané. Kluci nakonec skončili na 5. místě.

Nejúspěšnějším mladším žákem byl Marek Rendl s celkovým ziskem 37 bodů. Marek byl 1. v dálce – 4,73m i ve vrhu koulí – 10,96m. Velký přísun bodů přidal ještě za 2. místo v běhu na 800 metrů. Možná by Marek vyhrál i vyrtvalost, ale bohužel neměl v letošní sezóně na této trati žádný měřený čas, takže byl nasazen do pomalejšího druhého běhu a jeho největším soupeřem byla časomíra. Marek to ale zvládl skvěle a doběhl celkově druhý v čase 2:32,68 minut.

Druhým nejlépe bodujícím byl David Šelmát, který výborně zaskákal ve výšce, kde si vytvořil nový osobák 1,41m a díky tomu, že tutu výšku skočil na první pokus bral 9 bodů za 4. místo. 8 bodů pro družstvo vybojoval Vašek Wachtl. Ten si zlepšil osobák ve vrhu koulí na 8,30m. Dalším bodujícím byl Filip Špatenka. Přestože si Filip vylepšil osobák, tak mu o 1 setinu sekundy utekla účast ve finále sprintu na 60 metrů. Body bral Filip za 7. místo alespoň v míčku za 42,40 metrů. Nejmladším klatovským atletem byl Pepa Ptáček, který je věkem ještě v přípravce. Body Pepa vybojoval v běhu na 300 metrů. Do šestice už zbývá pouze Ondra Pitel, který získal 2 body v běhu na 800 metrů. Poslední důležité body získali kluci ve štafetě na 4×60 metrů. Předávky měli kluci výborné a štafeta ve složení David Šelmát, Vašek Wachtl, Pepa Ptáček a Ondra Pitel byla celkově 5.

Z důvodu zranění bohužel na finále nemohli jet ještě další dvě pravidelně bodující posily týmu – Matouš Drnec a Oskar Kotiš. Snad se dají kluci brzy dohromady.

Děvčata bohužel do finále nepostoupila. Za družstvo holek závodilo celkem 11 žákyň a 5 z nich bylo věkem ještě v kategorii přípravek. Nejlépe bodující byla Verča Maruniaková, Elena Matysová a Alča Wachtlová.

Děkujeme dětem za reprezentaci, super partu. Několik z nich postoupí příští rok již do kategorie staršího žactva a věříme, že budou platnými členy i mezi staršími.

Trenérky Dana a Markéty

Výsledky finále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..