Klatovští atleti vybojovali v prvním kole I. ligy 5. místo, ženy byly 13. ve II. lize

1. kolo 1. ligy skupiny A mužů se konalo v sobotu 13. května v Českých Budějovicích. V předsunutém závodě v chůzi na 10 km, který se konal již 1. dubna v Olomouci a kde klatovští chodci získali solidních 22 bodů za 2., 4. a 5 místo (Tomáš Görner, Zdeněk Bittengl. Robert Hebký). V Budějovicích se klatovským atletům rovněž dařilo, když v součtu ze všech disciplín získali 116,5 bodu a skončili na pěkném 5. místě z 8 startujících družstev. V bězích byl nejúspěšnější Vojtěch Koželuh, který doběhl na trati 3 km překážek na 2. místě v čase 9:48,08, 6. byl dále Filip Cenefels 10:52,63 a 9. Šimon Bureš 11:24,08. Na trati 1500 m doběhl pro 2 body Ondřej Váchal za 4:13,61, těsně 12. byl Lukáš Krýsl 4:16,46. Na 800 m získal 3 body za 8.místo Ivo Martinovský 2:00,23, 12.byl David Štefek 2:01,61. David však získal 3 body na 400m, kde doběhl 8. za 52,32. Velmi úspěšné byly pro klatovské atlety překážkové běhy. Ve sprintu na 110 m př. obsadil 5. místo Václav Šilhavý 16,06 a 7. byl Luboš Tůma za 16.17. Na delším sprintu na 400 m př. doběhl Luboš na 7. místě v čase 58,92, 8. byl Lukáš Slavíček za 61,17 a další 2 body za 9. místo přidal Filip Cenefels 69,81. Rovněž v technických disciplínách klatovští atleti úspěšně bodovali. Ve skoku do výšky obsadil Jiří Bešta 5. místo 181 cm, Lukáš Bešta byl 6. stejným výkonem 181 cm a Vladimír Dušek 8. za 165 cm. Ve skoku dalekém dolétl Jirka Bešta na 631 cm a vybojoval 7. místo, ve skoku o tyči byl dokonce 3. výkonem 370 cm, další body zde přidali za 4. místo Vladimír Dušek 355 cm a 6. byl Luboš Tůma výkonem 340 cm. V trojskoku pak Lukáš Bešta skončil na 9. místě skokem 12,23. Radek Jůda přidal v hodu oštěpem další 4 body za 7. místo, když hodil 50,95 m a v hodu diskem byl 7. Dominik Sládek  za 40,81 m. Dominik přidal též 6 bodů ve vrhu koulí 13,41. I v závěrečných štafetách na 4×100 a 4 x 400 m klatovští atleti bodovali. Na kratší trati 4x100m doběhli ve složení Bešta J., Bešta L., Tůma, Šilhavý na 8. místě v pěkném čase 45,99. V delším sprintu byly dokonce přihlášeny 2 štafety. Štafeta Bešta J., Štefek, Slavíček, Martinovský  doběhla na 8. místě za 3:39,08, štafeta ve složení Tůma, Koželuh, Váchal, Bešta byla 10. v čase 3:48,79. Poděkování patří veškerým závodníkům za předvedené výkony a důstojnou reprezentaci v dalším ročníku 1. atletické ligy.