Velká cena města Klatov v atletice – doplněno o video

V úterý 9. května se konal na atletickém stadionu pod Hůrkou již tradiční atletický mítink – Velká cena města Klatov. Škoda, že z důvodu nemoci se nemohl aktivně závodu zúčastnit nejlepší bývalý klatovský závodník, oštěpař Petr Frydrych, ale i jeho přítomnost jako diváka nás stejně potěšila. Za chladného počasí jsme zaznamenali přesto kvalitní výkony na začátku atletické sezóny a to i u domácích závodníků. V letošním roce byl nově zařazen závod na 100 m překážek žen a 110 m překážek mužů.  Mezi ženami byly nejrychlejší v čase 14,26 Anna Švecová ze Škody Plzeň, z juniorek klatovská Lucie Tůmová 18,36, z dorostenek Anita Kelemenová z AC Domažlice 16,99. V mužích vyhrál Jakub Ryba ze Škody Plzeň před Šimonem Novotným z Č. Budějovic, na 3. místě doběhl klatovský Václav Šilhavý 15,83 a 5. byl též klatovský Luboš Tůma 15,99. Ve sprintu na 150m zvítězil Miroslav Bluďovský z AK Škody Plzeň za 16,84 před Janem Petákem z AC Domažlice 16,97 a Tomášem Sovou z AK Škody Plzeň 17,03. V ženách byla nejrychlejší Sára Čelišová ze Sokola Plzeň-Petřín 18,45 před závodnicemi z AK Škody Plzeň Annou Švecovou 18,93 a Barbarou Píchalovou 19,29. V delším sprintu na 300m pak zvítězil v mužích Miroslav Altmann z AK Škody Plzeň 36,40 na 2. místě doběhl klatovský Luboš Tůma 37, 28 a 3. byl Jan Čiviš z AK Škody Plzeň 38,02. Nejrychlejší však byl ještě junior Jan Peták z AC Domažlice za 35,48. V ženách obsadily 1. -3. Místo závodnice z AK Škody Plzeň v pořadí Tereza Petržilková 39,68, Veronika Meczlová 43,16 a Kristýna Přástková 43,28. V běhu na 800m vyhrála Denisa Šantínová z AK Škody Plzeň v čase 2:27,53 před Kateřinou Křenkovou z ŠAK Přeštice 2:37,85 a Annou Gerberovou 2:38,19 z AC Domažlice. Na nejdelší běžecké trati – anglické míli (1609 m) zvítězil Tomáš Jaša 4:25,72 z Baníku Stříbro, na 2. místě se umístil Jiří Gregor 4:39,72 z AC Domažlice a třetí doběhl Vojtěch Plaček 4:42,54 z AK Škody Plzeň. Škoda, že ze studijních důvodů se nemohl zúčastnit nejlepší klatovský běžec a loňský vítěz Vojtěch Koželuh. Ve skoku do výšky vyhrál pěkným výkonem rovné 2 m Lukáš Kozárek z AC Sparty Praha, stejnou výšku překonal i Matěj Klukan ze stejného oddílu a 3. byl Josef Adámek z AC České Lípy výkonem 190 cm, 5. pak domácí Jiří Bešta 185 cm. V ženách zvítězila Denisa Majerová 165 cm z AK Škody Plzeň před Anitou Kelemenovou 145 cm z AC Domažlic a klatovskou Luckou Tůmovou 145 cm. Ve skoku do dálky vyhrál domácí Jiří Bešta pěkným výkonem 6,34 m, na 2. místě skončil Tomáš Železný ze Sokola č. Budějovice 6,04 a 3. byl Jan Meissner 5,97 z FTVS Praha. Ve vrhu koulí zvítězil sušický René Hamberger 15,23 před Dominikem Sládkem 12,93 ze Sokola Plzeň –Petřín a  Filipem Fujdou 12,22 z SC Start K.Vary, v ženách zvítězila ve vrhu koulí Kateřina Klailová 13,44 z AK Škody Plzeň. Trojskok mužů vyhrál Lukáš Kozárek 14,15 ze Sparty Praha před oddílovým kolegou Ondřejem Hunčovským 13,71, jako třetí skončil klatovský Lukáš Bešta 12,58. V hodu oštěpem mužů a juniorů (stejná váha nářadí 800 g) zvítězil Erik Veselý 65,94 z SSK Vítkovice před klatovským Radkem Jůdou 55,57 a Filipem Najmanem 47,47 z USK PROVOD Ústí n. Labem. V kategorii dorostu (700g) hodil nejdále Antonín Švarc 57,88 z TJ ČZ Strakonice a Martin Florian 57,32 z AC TJ Jičín. Mezi ženami byla první v oštěpu Kateřina Klailová 46,42 z AK Škody Plzeň, 2.se umístila Andrea Drápalová 43,81 z AK Olymp Brno a 3.byla Eliška Papežová 39,12 z AC Domažlice. Přes poměrně chladné počasí se Velká cena města Klatov po sportovní stránce dobře vydařila a závodníci se určitě dobře rozzávodili před ligovými soutěžemi, které začnou o víkendu 13-14. května.