Mistrovství plzeňského, jihočeského a karlovarského kraje v atletice – 20.5.2017

V sobotu 20.5.2017 se na sokolském stadiónu v Českých Budějovicích se konalo Mistrovství plzeňského, jihočeského a karlovarského kraje v atletice. Na tomto mistrovství se sešli nejlepší borci těchto krajů v kategorii dospělých, juniorů a dorostu. Počtem menší výprava atletů z Klatov vybojovala celkem 6 cenných kovů. Nejúspěšnější byli vrhači, kteří v spoučtu vybojovali 2 zlaté a 2 bronzové medaile. Nejúspěšnější byla dorostenka Anežka Pourová v hodu kladivem, která zvítězila výkonem 47,45 m a určitě potěšila svého trenéra A. Boldana a svého otce M. Poura, který v sobotu obsadil v této diciplíně v kategorii mužů krásnou 3. příčku za výkon 37,66 m. Dalším vítězem byl junior Radek Jůda, který vybojoval zlato v kategorii mužů v hodu oštěpem novým osobním rekordem 56,69 m a upevnil si tak 5. příčku v průběžných tabulkách ve své kategorii. Krásné 2. místo vybojoval výškař Petr Kučera v kategorii dorostu výkonem 176 cm a zastoupil, tak chybějící klatovské výškaře. Další bronz do vrhačské sbírky přidala Iveta Špererová za výkon 29,10m v hodu diskem v kategorii žen. Velmi úspěšnou závodnicí byla dorostenka Natálie Kantová, která obsadila 3. místo ve skoku o tyči výkonem 230 cm a 6. místo a finalovou účast v hodu oštěpem za výkon 29,01m. Za zmínku určitě stojí další pěkné výkony v podobě osobních rekordů nebo finalových účastí. Nový osobní rekord v běhu na 1500m si vytvořil L: Krýsl v čase 4:13,87 s, stejně jako A. Šůsová v běhu na 100m 13:37 s. Do finále vrhu koulí se probojovala J. Šafaříková , dále nás reprezentovali A. Šafaříková ve skoku dalekém a P. Löfflmannová v běhu na 800m a 300m př. Klatovanda, ale reprezentantka Škody Plzeň V. Johánková si vytvořila nový os. rekord v hodu oštěpem 38,25 a obsadila 2. místo v kategorii žen a rozhodně tak nebude chybět na červnovém MČR, na kterém by neměl chybět ani R. Jůda, ani A. Pourová a ani L. Krýsl se svými výkony. Budeme si přát, aby se k těmto klatovským svěřencům přidali ještě další mladí závodníci.

Autorem článku: Václav Šelmát