Druhé kolo 2.ligy družstev dospělých přineslo pěkná týmová umístění a řadu osobních rekordů + VIDEO

V neděli 19.7. se konalo na stadionu v Plzni 2. kolo II. ligy dospělých, na které se všichni atleti a atletky velice těšili, mimojiné i proto, že nebylo nutné v den závodu vstávat za kuropění.

I přes odpolední bouřku, která na chvíli pozastavila soutěž, byly závody vydařené, a to zejména co se týče výkonů a výsledků našich atletů a atletek.

Družsvo žen dokázalo ještě vylepšit 6. místo z prvního kola z Pacova a v Plzni bralo 5.příčku.

Nejvíce bodů tradičně nasbírala vedoucí družstva Ivča Koželuhová, která vybojovala třetí příčky v hodu diskem a v běhu na 400 metrů překážek, kde si zaběhla season best. Další body přidala v hodu kladivem. Bronzovou příčku vybojovala také další tradiční opora družstva Julča Kubátová v běhu na 800m, další body za čtvrtou příčku pak přidala na poloviční trati. Na osmistovce se při prvním letošním venkovním startu předvedla i nadějná dorostenka Bára Kořínková, bylo z toho pěkné 6. místo. Možná nejhezčí výkon dne předvedla ve stejném běhu žákyně Štěpánka Hanušová, která si zlepšila osobní rekord o 7 vteřin, a při své premiéře v závodě dospělých urvala pro družstvo cenné body.

Pěknými výkony přispěly družstvu šikovné hostující závodnice z domácí Škody Plzeň – Viktorie Sýkorová a Adéla Ptáčníková, které na domácím stadionu absolvovaly každá 3 disciplíny.

I po odchodu Anežky Pourové do extraligy mají děvčata stále silné zastoupení ve vrhačských sektorech, kde bojovaly krom Ivčy Koželuhové, Petra Koštová, Zdeňka Špererová, Irena Stahlová, která zaznamenala osobní rekord v kladivu. Totéž se povedlo sportovní univerzálce Natálce Kantové v oštěpu, která korunovala svůj povedený den třetím místem v tyčce. Cenné zkušenosti sbíraly ve sprinterských bězích dorostenka Adélka Měsíčková a žákyně Majda Štampachová.

Mužům se též podařilo zlepšit umístění z prvního kola o jednu příčku a bylo z toho tedy čtvrté místo, když na bronz chyběly 4 body, zároveň však v 8 bodech pod námi byly natěsnané další 3 kluby, což dokazuje velkou vyrovnanost družstev. Pozitivem je, že všichni zúčastnění muži dokázali bodovat a mnozí se mohli těšit z osobních rekordů.

Tradičně nejvíce bodů zaznamenal Jirka Bešta, který vyhrál tyčku v novém venkovním osobním rekordu 425 cm, ačkoliv si během tyčkařské soutěže musel dvakrát odběhnout odběhnout si závody na 110m překážek, kde byl třetí, a B-finále sprintu na 100m, které vyhrál. Inu, závody mají být intenzivní.

S tímto heslem si střihl tři skokanské disciplíny Lukáš Bešta, který vybojoval bronz ve výšce, a body přidal po pěkném výkonu i v dálce a pobouřkovém trojskoku do mokrého písku.

V hodech a vrzích nás v Plzni reprezentovali Juraj Kudry, který byl pátý v oštěpu, a Vašek Šilhavý, který jediný měl dlouhou cestu z jihu Čech, přesto vybojoval 4. místo na 110 m překážek ve fotofiniši za Jirkou Beštou.

V B- finále stometrového sprintu doběhl na druhé místě šikovný dorostenec Berin Ramizi, který pak přidal 9. místo a osobní rekord v běhu na 200 m i přes pobouřkový protivítr. Na stejné trati se představili ještě talentovaný Vojta Chroust (též osobní rekord) a Přemek Koranda. Přemek si ve svém druhém startu v kariéře připsal osobní rekord v běhu na 800m a vybojoval své první druholigové body. Vojtovi Chroustovi se povedlo totéž na poloviční trati, kde doběhl osmý v osobním rekordu 54,21 s. Další z objevů letošní sezóny Jirka Procházka vybojoval své první body za pěkné 5. místo na královské trati 1500m. Tam ho doplnil stříbrnou pozicí hostující mílař a srdcař Ondra Váchal, který měl v nohách sobotní závody korunované novým PB na 1500m, přesto si v neděli tuto trať s grácií střihl znovu. K tomu si ještě za horkého počasí před bouřkou zkusil premérově stýpla, kde též bodoval. Na stýplu zvítězil Vojta Koželuh, který si po dlouhých 4 letech vylepšil svůj osobní rekord na této trati. Na výšce předvedl pěkné pokusy nadějný skokan Kryštof Bína, který i přes minimum tréninku útočil na svůj osobní rekord. Nakonec se to bohužel nepovedlo, ale byla z toho pěkná 8. příčka.

V celkovém hodnocení se ukázalo jako důležité živelné rozhodnutí běžet oblíbenou závěrečnou čtvrtkovou štafetu, která ve složení J. Bešta – J. Procházka – B. Ramizi – V. Koželuh vybojovala 4. místo. Všichni měli již něco v nohách, blýskl se zejména Bery, pro kterého to byla první čtvrtka v životě, a tak rozběhl třetí úsek štafety odvážně ve třetí dráze, načež na protilehlé rovince předstihl dva soupeře a přinesl finišmanovi pohodlný náskok.

Závody tradičně doprovázela parádní atmosféra, jak se na královnu sportu sluší. Další možností vidět naše dospělejší a dospělé atlety bude v neděli 26.7. v hlavním městě Chodska na Hvězdném házení. Tak doražte, krom Klatováků tam budou i reprezentantí !

Výsledky

Video zachycující zápolení našich atletů a atletek (Autor: J. Bešta)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..