Atletický “svátek” v Pacově

Hola hola, prázdniny volají, dovolená, výlety, odpočinek u vody, to by nejspíš vzkázali na začátku července všichni školou povinní. U atletů to tak úplně není, jelikož jim v červenci začíná ostrý start ligové sezóny, musejí se dosti ohánět. 5.7. vyrazili klatovští atleti a atletky na pacovský ovál, oslavovat nejen Cyrilometodějovský svátek, ale hlavně obout tretry a vyrazit po delší odmlce zpátky na tartan.

Na šestidráze v Pacově nás čekalo tradiční výborné zázemí pořádajícího TJ Slavoj Banes Pacov, horké letní počasí, silné větrné podmínky, s kterými jsme se potýkali všichni – od běžců, skokanů, po vrhače.

Pozitivní naladění, setkání s kamarády soupeři, lehčí nervozitka, (někdy) nežádoucí vystavování slunci, vyfoukané letní sestřihy, chlazené ze sedmého schodu,…to je Pacov.

Na Vysočinu vyjelo celkem 11 klatovských děvčat. Tradiční opory družstva Atletiky Klatovy podpořila mladá děvčata z dorostenecké a žákovské skupiny a dvě hostující naděje ze Škody Plzeň.

Jako první započaly soutěž oštěpařky, kterých jsme měly na startovní listině hned několik. Nejvíce se dařilo žákyni Káje Machové, která při premiéře na ligových závodech dospělých vybojovala finálové příčky a osobní rekord. Dále si dobře vedly v oštěpařském sektoru Naty Kantová, Irena Stahlová a Péťa Baarová, která si také zaběhla “půlku”. Na nejkratší sprinterské distanci, “stovce”, nás reprezentovala Adél Měsíčková, která sbírala zkušenosti ve velké konkurenci rychlých soupeřek. Následoval start závodu na 800 m, kde nás parádně zastoupila Julča Kubátová, které se také povedl běh na 400 m. Skok daleký byla další z disciplín, která se klatovským barvám vydařila. Hostující děvčata Viki Sýkorová a Adél Ptáčníková se popasovaly s pacovkým doskočištěm výborně, posbíraly finálové příčky a od sebe je dělil jediný centimetr, byl to boj až do konce. Ve vrhačském sektoru hodu diskem a kladivem si úspěšně vedly Ivča Špererová a Iren Stahlová, odkud přibyly další potřebné body pro klatovské družstvo. Nejdelší běh přes překážky, 400 m, byl další vydařenou disciplínou, kde si premiérově zazávodila Bára Vláčilová, s kterou zaklekla na startu do bloků Ivča Špererová. Jednou z posledních sprintérských distancí a disciplín vůbec byl běh na 200 m, kdy posbírala důležité body Viki Sýkorová. Závěrečný start štafet na 4 x 100 m symbolicky uzavřel vydařené první kolo II. ligy mužů a žen v Pacově. Ve štafetách jsme se také neztratily, štafeta ve složení Adél Měsíčková, Bára Vláčilová, Kája Machová a Viki Sýkorová, doběhla na výborném 5. místě a potvrdily tak bodovým přídělem celkové 6. místo v bodování družstev.

Všem závodnicím děkuji za účast, pozitivní naladění a vylepšené osobní a sezónní rekordy.

19.7. na viděnou v Plzni.

Iv.:)

Družstvo mužů vyrazilo odvážně s několika nováčky – dorostenci Vojtou Chroustem, který si dal osobák na 400 m, Berinem Ramizim, který v osobním rekordu ovládl B-finále v nejkratším sprintu, Přemkem Korandou a Jirkou Procházkou, kteří se s prvními závody popasovali též velmi dobře. Dařilo se i tradičním oporám: Jirka Bešta ovládl větrnou soutěž v tyčce za krásných 420 cm, čímž vyrovnal svůj osobák, stejně jako jeho bratr Lukáš ve výšce, který zde bral stříbro. V hodech a vrzích bodovaly opory Aleš Procházka a Míra Pour, další rance bodů přidali hostující kamarádi z domažlických Mílařů – Radek Veselý a Ondra Váchal, který vybojoval stříbro v královské disciplíně (pro neznalé 1500 m). Nesmíme zapomenout na tradiční bodový přísun od chodců, o který se postarali nestárnoucí Robert Hebký a Zdeněk Bittengl. Závěrečná štafeta na 4x100m složená z vícebojaře Jirky Bešty, skokana Lukáše Bešty, vytrvalce Jirky Procházky a talentovaného Beriho Ramiziho brala krásné páté místo.

Celkově družstvo mužů bralo 5. místo, což lze vzhledem k umístěním v loňské sezóně, kdy jsme celou sezonu oscilovali kolem 7. příčky hodnotit pozitivně, stejně jako větší účast a účast i výkony nových tváří.

Voj.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..