Žactvo parádně závodilo na halových krajských přeborech

V neděli 19.2. se pražské hale ve Stromovce konalo krajské mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva.

V kategorii mladšího žactva závodilo za klatovský oddíl celkem 8 dětí – 4 kluci a 4 děvčata. Všichni si alespoň v jedné z disciplín vytvořili nové osobní rekordy a někteří závodili vůbec poprvé.
Nejlépe si vedl Marek Rendl, který zvítězil ve vrhu koulí v osobním rekordu 10,91 metrů. Pak běžel Marek ještě 800 metrů, kde se umístil na nepopulárním 4. místě s časem 2:37,49 min. Druhou individuální medaili si veze domů Vašek Wachtl, který závodil poprvé a hned získal ve vrhu koulí za výkon 7,30 metrů bronz. Kromě medailí sbírali mladší žáci i finálové účasti. Oskar Kotiš byl v běhu na 60 metrů pátý v čase 8,74 sekund a šestý byl s výkonem 4,12 metrů na dálce. Tady mu bohužel při posledních 3 pokusech nevycházel rozběh a měl velké nedošlapy, jinak by to možná bylo i na medaili. Posledním mladším žákem byl Filip Špatenka, který si díky osobnímu rekordu 9,16 sekund vybojoval účast na finále běhu na 60 metrů. Všichni čtyři kluci se pak ještě společně postavili na start štafety 4×200 metrů. Byl to boj až do posledního kola, chvíli to vypadalo, že kluci štafetu vyhrají, ale nakonec skončili stříbrní. I tak je to výborný výsledek.Mladší žákyně bohužel žádnou medaili nezískaly, ale i tak jsme s jejich výkony spokojeni, protože si holky udělaly spoustu osobáků. Nejlepším výsledkem bylo páté místo Elen Matysové v běhu na 60 metrů překážek, kde si výrazně vylepšila osobní rekord na čas 11,35 sekund. Na své poměry velice pěkně závodily Elen Matysová a Alča Wachtlová v běhu na 60 metrů, když se v obrovské konkurenci 60 závodnic umístily holky na 17. a 13. místě. Děvčata náš oddíl reprezentovala i v technické discipíně – vrhu koulí. I přes vylepšené osobní rekordy se bohužel Alča Wachtlová a Nicol Kuželíková těstě neprobojovaly do finále. Výborně začala svůj běh na 60 metrů překážek i Lada Kalounerová, které bohužel po vynikajícím startu nevyšel přeběh prvních překážek a po pádu na té třetí svůj závod nedokončila. Kvůli zranění pak nemohla absolvovat ani zbytek závodu. Naštěstí jsou z toho jen pořádně natažené vazy, ortéza a berle. Snad se dá Lada brzy do pořádku, aby mohla závodit za družstva, kde bude určitě velmi platnou členkou.Přestože jsme s mladšími jeli v menším počtu závodníků, byly děti vydět v každé disciplíně, ve které nastoupily. Všechny závodníky moc chválíme za bojovnost, vylepšené osobáky a hlavně týmového ducha.

Skupina staršího žactva byla i přes několik absencí početnější, čítala 7 děvčat a 8 \kluků. Všichni závodníci předvedli parádní výkony, většina zaznamenala osobní rekordy a těm nejúspěšnějším dokonce cinkly medaile. Tu nejcennější vybojoval Vojta Bartoš, který zvítězil ve skoku o tyči v novém osobním rekordu 250 cm a i pokusy na vyšší výšce byly nadějné. Náročný sprinterský trojboj 60 – 150 – 300 m zvolil Tadeáš Kalouner, což zní bláznivě, ale na konci dne se mu na krku houpaly tři medaile. Na 60 m vybojoval stříbro ve velmi kvalitním čase a osobním rekordu 7,55 s. Na nejdelší sprinterské trati 300 m bral též druhé místo a vše završil dalším osobní rekordem 18,31 na závěrečné 150, což stačilo na bronz. Pro stříbrnou medaili na 1500 m žákyň si v osobním rekordu 5:54 doběhla Vendulka Řeřichová. Bronzovou medaili ve vrhu koulí vybojoval v obrovském osobním rekordu 11,99 m Martin Jáchymovský, když svůj osobák z loňské letní sezóny vylepšil o 1,5 metru. (sic!). Skvěle si v prvním závodě po přechodu do staršího žactva vedl Ondra Slivoň, který vybojoval bronzovou medaili na 60 překážek, kdy si skvěle poradil s vyššími ploty a delšími mezerami. Ondra dále přidal finálovou účast a osobák ve vrhu koulí, kde skončil osmý, stejně jako Radek Neměček, který podobně skončil sedmý a podobně jako Martin zaznamenal zlepšení o více než 1,5 metru a poprvé překonal magickou desetimetrovou hranici. V kouli zazářila i jediná naše zástupkyně v této disciplíně Kačka Matějková, která za osobní rekord 9,34 m brala 4. místo. Osobák 8,94 s vybojovala Kačka i v běhu na 60 m, kde se pod 9 sekund dostali i další naše sprinterky Anetka Vítovcová (8,78) a Terka Hromadová (8,96). Anetka zaběhla pěkný osobák i na trati 150 m – 20,82 s, stejnou kombinaci 60 a 150 m běžela s dvěma osobáky i Sofča Kislingerová. Z kluků běželi 150 m krom bronzového Tadeáše ještě Vojta Bartoš a Lukáš Vondráček, oba zlepšili svůj „personal best“. Pěkné výkony na 300 m předvedly sestry Chalupovy, kdy obě běžely okolo 46,5, o pár setin lépe mladší Lucka. Starší Martina závodila i na 60 m překážek. Ve skoku dalekém slušně závodili Terka Hromadová, Kryštof Kotiš a Lukáš Vondráček, který si dolétl pro osobák 4,60 cm. Poslední disciplínou dne byly štafety na 4×200 m, kde se všichni ukázkově vydali ze zbytků svých sil, přičemž ostatní kamarádi ukázkově fandili a štafety tak byly ukázkovým vrcholem závodů. Páté místo v kraji ze tří běhů běžel kvartet děvčat Hromadová, M.Chalupová, L. Chalupová, Vítovcová. Pro bronzovou medaili si za mohutného povzbuzování doběhla štafeta kluků ve složení Jáchymovský – K. Kotiš – Vondráček – Slivoň. Všem závodníkům náleží pochvala za maximální nasazení při závodech, parádní atmosféru a fandění si navzájem. Pěkné výkony a osobní rekordy jsou pak už jen odměnou za poctivý trénink.

Vloženým závodem do těchto žákovských přeborů byl i krajský přebor v běhů na 1500 m pro kategorie dorostu a dospělých. Ačkoliv chyběl nejlepší mílař Jirka Procházka, byli naši starší středotraťaři medialově velmi úspěšní a získali 5 placek. Nejhezčím závodem na této trati byl běh žen a dorostenek, kde se po pomalém záčátku posledních 1100 metrů tempo stupňovalo až do cíle. Obě naše ženy Štěpánka Hanušová a Nikola Hatová se skvěle držely ze všech sil favorizované domažlické závodnice, kdy Štěpánka bojovala i o kvalitní čas kvůli halovému MČR. Bohužel časová ztráta ze začátku závodu byla velká, přesto Štěpánka doběhla v kvalitním čase 5:04 na třetím místě, když se před ní dostala pěkným finišem v cílové rovince Nikča, která na své první patnáctistovce převedla fantastický výkon 5:03,23, vybojovala stříbrnou medaili a jen o půl vteřiny jí tak (zatím) unikl zápis do historických oddílových tabulek na této trati. Bronzovou medaili v kategorii dorostenek získala naše třetí běžkyně v tomto závodě Vendulka Haladová. V dorostencích bral stříbrnou medaili Kuba Beneda, v mužích bronz Vojtěch Koželuh, nejlepší výkon však předvedl Vojta Opl, který byl v mužích čtvrtý v novém osobním rekordu 4:27.

Výsledky

Text a foto: Markéta Urubová, Vojtěch Koželuh, Václav Šelmát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..