Report závodu ,,Běh klatovskou Hůkou“

Běh klatovskou Hůrkou završil běžecký pohár mládeže

V sobotu 19. října proběhl v lesoparku Hůrka běžecký závod od nejmladších kategorií až po dospělé a pro mládež byl současně posledním závodem běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje. Pořadatelství se ujala Atletika Klatovy společně s Plzeňským krajským atletickým svazem a partnerem závodu bylo i město Klatovy Start i cíl závodu byla na atletickém stadionu. Tratě pro nejmenší byly 600 m, pro další od 1600 m po 4800 m pro juniorské, mužské a ženské kategorie. Na start se postavilo celkově 91 běžců, nejvíce samozřejmě v žákovských kategoriích. Mezi nejlepšími byli vidět i klatovští závodníci a závodnice. V mladších žácích doběhl na 2.místě talentovaný Michal Koranda, ve starších žákyních na 3.místě skončila Petra Baarová a 4.byla Lucie Tůmová, která získala i pohár za celkové 3.místo v celém běžeckém seriálu. V dorostencích doběhl na 4 místě a celkově skončil 5. v poháru Vít Svoboda. V ženách byla v klatovském závodě 2. Petra Kavijová. Nejlepší umístění získali klatovští atleti v hlavní kategorii – muži do 39 let, kde doběhli na prvních 4 místech v pořadí Vojtěch Koželuh, Šimon Bureš, Tomáš Görner a Jakub Jelínek. V dalším kategorii do 50 let obsadil klatovský Pavel Matejčik 2.místo a druhá místa v dalších kategoriích vybojovali i Karel Voráček z Dolan a Jirka Přibík z Klatov. Všem závodníkům na prvních místech byly uděleny medaile a prvním 3 v každé mládežnické kategorii i poháry za celkové pořadí v Poháru mládeže. Finále běžeckého poháru proběhlo za pěkného počasí, i když zpočátku byla i nad stadionem mlha. Kromě Vánočního běhu se  běžci již teď mohou těšit na 1.ročník klatovské desítky – běžeckého závodu na rychlé rovinaté trati v okolí plaveckého stadionu, který proběhne za pořadatelství Atletiky Klatovy 16.března 2014.

Propozice a další info k závodu naleznete ZDE.

Výsledky tohoto závodu: Výsledky

Kdyby někdo měl nějaké fotky a souhlasil by s jejich publikováním na tomto webu, zašlete nám je prosím na atletika.klatovy@gmail.com