Úspěšný půlmaraton

V sobotu 15.04 se naši běžci představili na MČR v půlmaratonu v Pardubicích, které se tradičně
konalo pod záštitou pardubického vinařského půlmaratonu.
Letošní klatovská sestava byla ve složení Vojta Koželuh, Vojta Opl a Kuba Jelínek.

Trať pro letošek se ve městě perníku lehce změnila. Ubyl kus rovinky na otevřeném useku, zato se
trať táhla o něco déle do města, tudíž přibylo zatáček.

Teplota byla pro běžce ideální, místy foukal poměrně silný vítr.

Posilněni vydatnou snídaní v nedalekém hotel Arnošt předvedli naši běžci parádní výkony. Vojta Koželuh potvrdil jarní výtečnou formu a doběhl v rámci MČR na skvělém jednadvacátém místě v novém osobním rekordu 1:12:26.

Vojta Opl doběhl na 53. místě v čase 1:18:02, který je skvělým příslibem do dalších jarních startů.

Na celkovém 90. místě doběhl Kuba Jelínek, který držel po celý závod konstatní tempo a dofinišoval
v novém osobním rekordu 1:21:37.

V mužích dominovali Keňané, vyhrál Hillary Mayio v čase 1:02:17. V celkovém hodnocení obsadil český mistr Jakub Zemaník sedmé místo.
Z českých žen byla nejlepší Eva Filipiová, která nechyběla na stupních vítězů ani v celkovém hodnocení. Skončila totiž třetí za dvojicí zahraničních závodnic.
Pro suverénní triumf si doběhla v čase 1:13:07 Ukrajinka Natalia Semenovych před Keňankou Philice Kipkerio (1:13:45).

Po závodě se naši běžci neztratili ani ve frontě na klobásy, kde si rovněž vydobyli přední pozice.

Našim běžcům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a těšíme se na další výkony.