Úspěšná výprava dorostu a dospělých přivezla z krajského mistrovství v hale 4 tituly !

V neděli 16.1. se v hale v pražské Stromovce uskutečnilo krajské mistrovství v hale, což bývá obvykle vrcholem krátké halové sezóny a pro mnohé naše závodníky často i jediným halovým závodem v roce. Letos bylo mistrovství sice poznamenáno protiepidemickými podmínkami, kdy do haly se mohlo vstupovat pouze na svou disciplínu, neočkovaní se zúčastnit nesměli, všichni museli mít pcr testy, ale zaplať Pán Bůh, že se závodilo !

Do Prahy se nakonec vydala malá výprava čítající 9 našich závodníků, ale ti, kdo závodili, předvedli parádní výkony okořeněné tituly a medailemi. Tituly mistrů kraje získali závodníci klatovské atletiky nakonec čtyři, což je za poslední léta, kdy vozil zlata většinou jen Jirka Bešta, jedno z neúspěšnějších halových mistrovství.

Hned dvě zlata ze dvou svých disciplín vybojoval Vojta Chroust, který v sólozávodě na 400 m zvítězil o více jak dvě vteřiny v osobním rekordu časem 51,77 s, čímž se dostal v historických klubových tabulkách na 2. místo v kategorii dorostu a 10. místo v kategorii mužů. Osobní rekord si vytvořil i ve výšce, kde překonal 186 cm, a bral zlatou medaili společně se soupeřem z Domažlic, kdy oba měli shodný zápis, a nastala tak obdobná situace, jako loni na olympiádě. Tento výkon řadí Vojtu na 7. místo historických klubových tabulek dorostenců. Vojta jistě plánuje své výkony ještě vylepšit a porvat se o účast na halovém MČR dorostu.

Velkou parádu převedla také mistryně republiky ve vrhu koulí z loňského roku Kája Machová. Hned svým prvním měřeným pokusem v kategorii dorostenek si překonala svůj loňský osobní rekord výkonem 14,39 m, čímž v soutěži vrhu koulí dorostenek suverénně zvítězila, přičemž každý z jejích šesti pokusů by stačil na vítězství. Její výkon je v historických oddílových tabulkách na druhém místě. Kája též bude naší horkou kandidátkou na účast na republikové mistrovství.

Čtvrtý titul pro klatovské barvy získal asi ve svém prvním závodě v hale v běhu na 3000 m mužů Jirka Procházka, který ovládl závod nabitého startovního pole ve famózním výkonu 8:55,94 s, což je nejlepší výkon klatovského běžce na této distanci od roku 2000, kdy běžel Jan Popelík o 3 sekundy rychleji. Jirka se tímto časem zařadil na 8. místo historických oddílových tabulek, kde mimochodem nejlepší výkon drží jeho otec Jiří Procházka st. Pevně věříme, že je to jen začátek dalších Jirkovo parádních běžeckých představení.

Další medaili, a to stříbrnou, vybojovala v kategorii dorostenek v běhu na 800 m Štěpánka Hanušová, když nad její síly byla pouze favorizovaná Lucka Kubecová z Mílařů.

Z dalších našich závodníků vybojoval nepopulární čtvrté místo při své premiéře v kategorii dorostu David Prášil ve vrhu koulí, sedmý byl na 800 m dorostenců Kuba Beneda, premiéru ve společné kategorii mužů a juniorů si odbyl sprinter Berin Ramizi, který si střihl 60 m a 200 m, kdy na 60 m se v nabité konkurenci probojoval do B- finále. V kategorii mužů dále bral sedmé místo ve výšce Lukáš Bešta a 3000 m absolvoval v solidním výkonu Vojta Opl.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výkonům a samozřejmě i medailím. Za celý oddíl přejeme mnoho dalších pěkných výkonů, neboť halová sezóna je teprve na začátku !