Úspěchy klatovské atletiky v Horažďovicích a Velká Kunratická

V sobotu 13.11. se konal v Horažďovicích v tradičním mlhavém inverzním počasí tradiční Běh okolo Práchně (27. ročník), který byl předposledním závodem letošního ročníku Ešus ligy. Na závod dorazila i početná výprava našich atletů. V absolutním pořadí žen zvítězila talentovaná žákyně Vendulka Haladová, třetí místo v kategorii žen nad 35 let vybojovala Radka Ouřadová.

V absolutním pořadí mužů a zároveň v nejmladší mužské kategorii do 39 let obsadili naši běžci stupně vítězů i příčky pod nimi. S přehledem zvítězil Jirka Procházka (ml.), před Vojtou Koželuhem a Kubou Jelínkem, v napínavém souboji o 4. až 7. místo doběhl sedmý Vojta Opl, o příčku před ním skončil náš bývalý skvělý vytrvalec Luboš Kůra. 14. příčku celkem a desátou v kategorii vybojoval Přemek Koranda, který jako jediný běžec v letošní ešus lize drží stoprocentní účast, zároveň stíhá ještě dráhové závody a zápasy za klatovský tenisový oddíl.

Výsledky Práchně

Den poté v neděli 14.11. se běžela v Praze 88. Velká Kunratická, nejslavnější český krosový závod, kde od roku 1979 drží nedostižný traťový rekord odchovanec klatovské atletiky a legenda českého běhu Vlastík Zwiefelhofer. V jeho stopách se poprvé v životě na trať slavného závodu vydalo trio Jirka Procházka, Vojta Koželuh a Víťa Maňas, který na poslední chvíli nahradil absentujícího Honzu Koželuha a běžíce na jeho jméno vytvořil mu na Kunratické zajímavý osobák pro další roky. Ačkoliv našim běžcům trať byla známá z vyprávění a mapy, realita na trati byla překvapivě ohromujícím zážitkem. Ve slušné konkurenci nejlépe doběhl Jirka na 33. místě v kvalitním čase 13:41,8 min, Vojta 51. za 14:09 a Víťa 115. za 15:14. Dle prosáklých informací se v cíli klatovští běžci shodli, že tento silný zážitek si za rok zopakují, samozřejmě o 1 až 2 minuty rychleji.