Naši závodníci na listopadových krosech

Klatovští běžci nezahálejí ani na podzim a účastní se různých krosových závodů.

Druhou sobotu v listopadu se konal tradiční Běh okolo Práchně v Horaždovicích, kam tradičně jezdí výprava klatovských atletů. Letos zde úžasným výkonem triumfoval Ondra Teska, v ženách zvítězila též naše atletka Vendulka Haladová. Třetí místo v kategorii mužů do 39 let vybojoval Vojta Opl, 6. místo v kategorii Přemek Koranda. Gratulujeme !

Ondra a Vojta na bedně

Výsledky

Ve čtvrtek 17. listopadu pokračoval v Blovicích Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje, krásné třetí místo ve starších žákyních vybojovala Vendulka Řeřichová. V přípravkách si zazávodila Adélka Vondráčková. Oběma děvčatům patří gratulace a dík, neboť společně s Vendulčinou mladší sestrou Aničkou tyto 3 dívky měly z našeho klubu nejpoctivější účast v celém seriálu krajského běžeckého poháru a držely tak prapor klatovské atletiky.
Výsledky

V zasněženou sobotu 19.11. se konalo v Bělé nad Radbuzou mistrovství Plzeňského kraje v přespolním běhu. I zde ve velké celokrajské konkurenci závodili naši atleti a atletky. V přípravkách Adélka Vondráčková, v žákyních Vendulky Haladová a Řeřichová, v dorostu Kuba Beneda, a v mužích Jirka Vondráček, Ondra Teska a Vojta Koželuh. Všichni v těžkých podmínkách předvedli maximální výkony, ale na medaile to letos nestačilo. Naopak nečekaně se zadařilo v tradiční tombole, takže poměr medaile/tombola se oproti loňsku otočil 🙂

Závod byl nejen krajským mistrovstvím, ale zároveň pro děti mládež posledním dílem celoroční soutěže Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje. V celkovém hodnocení poháru byla z našeho klubu nejvýše Vendulka Řeřichová, která obsadila v kategorii starších žákyň krásné 4. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu ! Poděkování patří i ostatním našim reprezentantům., kteří se pravidelně účastnili.