Naši atleti na dubnových bězích mimo dráhu

Posvítíme si na výkony našich atletů všech kategoriích na bězích mimo dráhu. V dubnu započal tradiční Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje. V Tachově se konal 16.4. Běh mravenčí stezkou a o 3 dny později Běh osvobození v Liticích. V Tachově nás skvěle reprezentovali Karel a Karin Hanzlíkovi a sestry Vendulka a Anička Řeřichovy. Všechna tři děvčata závodila i Liticích. Děkujeme a držíme palce do dalších závodů ! Výsledky a informace na http://www.pro-sport.cz/pohar-mladeze-2023/

V sobotu 22.4. se běžel Půlmaraton Plzeňského kraje a závody na 5 a 10 km. Zde klatovskou atletiku v závodě na 10 km reprezentovali Ondra Teska a Vojta Opl, kteří v kvalitních časech suverénně opanovali startovní pole V závodě na 5 km byl čtvrtý Kuba Jelínek. Výsledky

Nesmíme opomenout Husínský kros v rámci ešus ligy, kde se sešlo trio bývalých skvělých běžkyň našeho klubu – oddílová rekordmanka Silva Felixová (Svobodová), Eva Kůrová (Štroblová) a Péťa Dolejšová (Kavi). Dále závodila trenérka přípravek Radka Ouřadová, v mužích náš bývalý reprezentant Luboš Kůra, který vyhrál celý závod, dále Kuba Beneda a Přemek Koranda. Výsledky

V Praze si v rámci tréninku zaběhl silniční závod na 5 km Jirka Procházka, který zvítězil v čase 16:01 v konkurenci více než stovky účastníků.