Na víkendové MČR dorostu a juniorů budeme mít dvojí zastoupení !

Dvě naše dorostenky vyrážejí tento víkend do Kladna na Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Jmenovitě Štěpánka Hanušová a Magdaléna Štampachová. Pro obě dívky je již nominace velkým úspěchem, neboť jsou v kategorii dorostenek prvním rokem a samozřejmě v mládežnických kategoriích každý rok věku hraje velkou roli.

Pro Štěpánku, která se představí v běhu na 1500 m, byla už nominační cesta na svůj první velký start na národním mistrovství velkým dramatem. Po zimní a jarní tréninkové přípravě ovlivněné koronavirovými restrikcemi a nemožností trénovat ve skupině potkalo Štěpánku v hlavní fázi přípravy na dráhovou sezónu po jejím vítězství na Mochtínském přespolním běhu, kde ukázala dobrý vytrvalecký základ, nepříjemné zranění, které jí vyřadilo z tréninku v nejdůležitějším předzávodním období. Štěpánka je ale obrovská bojovnice a přesto, že nestihla počáteční závody již tak posunutého startu sezóny a svůj první závod absolvovala až na domácím mítinku 8.6., tj. dva týdny před mistrovstvím, vybojovala nominaci na této největší akci sezóny ! A hned na tomto závodě, ačkoliv zdaleka nebyl v ideálních podmínkách, přičemž Štěpánka při své vrozené skromnosti jistě ani takovéto ambice před sezónou neměla. O to více všichni kamarádi a trenéři z oddílu držíme palce a věříme v pěkný výkon ! Štěpánku čeká její finálový běh v sobotu v 15.50.

Druhá naše zástupkyně oštěpařka Majda Štampachová má již s mistrovstvím ČR zkušenosti, neboť se ve své parádní disciplíně představila již na loňském MČR staršího žactva, které jí ovšem výsledkově nevyšlo podle představ a o to větší motivaci má Majda pro nedělní závod. Letos Majda absolvovala tři závody, přičemž v každém z nich posunula svůj osobní rekord a její forma postupně graduje. Věříme, že letos to Majdě vyjde lépe a předvede skvělý výkon, na který má a který jí udělá radost. Soutěž oštěpařek začíná v neděli ve 12.20.

Přímý přenos závodů bude pravděpodobné možné sledovat na faceboku na stránce „Jsem Atlet“. Za celý přejeme děvčatům dobré podmínky, pěkné výkony a s tím spojený parádní zážitek z vrcholné atletické akce !  

Závěrem ještě musíme zmínit našeho dorostence Vojty Chrousta, který po loňské účasti na MČR žactva v běhu na 300 m bojoval o účast ve skoku vysokém a i když letos zlepšil svůj osobní rekord na 180 cm, na nominaci to těsně nestačilo, výkonová hranice byla 182 cm. Vojta dále bojoval o nominaci i v běhu na 400 metrů, kde vzhledem k upřednostnění výškařských startů po opožděném zahájení sezóny stihl pouze jeden start na víkendové II. lize v Plzni, kde i v silném protivětru na mezi stým a třístým metrem zaběhl osobní rekord 53,17 s. Tento čas Vojtu, bez ohledu na to, že má na lepší výkon, což letos ještě ukáže, zařadil na konec 4. desítky průběžných dorosteneckých tabulek této disciplíny, a tak Vojtův trenér vzhledem k tomuto nepodal přihlášku na tuto disciplínu. O to větší překvapení bylo, když se po zveřejnění startovních listin MČR ukázalo, že by se Vojta v případě přihlášení do výběru pravděpodobně dostal. Je to poučení trenéry, aby se i v případě sebemenší naděje nebáli přihlásit závodníky na tyto větší akce, byť ve Vojtově případě na první pohled byla šance takřka nulová. Naštěstí je Vojta též dorostenec prvním rokem a věříme, že v příští sezóně si vše vynahradí 😊.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..