Muži a ženy na posledním letošním kole 2.ligy

Na čtvrté a poslední kolo 2.ligy vyrazili naši atleti a atletky do tradiční bašty české atletiky Pacova. Při daleké cestě jsme se v autobuse uklidnili tím, že věkový průměr družstva mužů je zatím s bezpečnou rezervou pod hranicí veteránského věku, kdežto věkový průměr družstva žen již téměř atakuje plnoletost. V Pacově nás přivítala zbrusu nová dráha a kontinentální klima, což ocenili zejména běžci na 3000 m, kteří tvořili třetinu osazenstva autobusu.

Družstvo děvčat už před tímto kole odsouzené k baráži o udržení opět doplatilo na celosezónní bolístku v podobě malého počtu závodnic, toto kolo tvořilo družstvo pouhých 7 závodnic. O to lepší však byly výkony našich žen a pokud by se hodnotil průměrný počet bodů na 1 závodnici, byly by klatovské ženy v popředí.

Hned 2 disciplíny ovládla Kája Machová, která si vytvořila nový osobák v oštěpu 39,20 m, zvítězila v kouli a o velevýkon v disku jí připravil odmávaný těsný přešlap. Celkem Kája vybojovala parádních 28 bodů. Pěkných 21 bodů za 2. a 3. místo na nejkratších sprintech brala druhá z našich mládežnických národních mistryní Kristýna Hozmanová. Skvělých 19 bodů posbírala na překážkách Kačka Chladová, když na krátkých byla třetí v novém osobáku, a na dlouhých čtvrtá v sezónním maximu. Osobák a čtvrté místo si připsala v těžkých klimatických podmínkách v běhu na 3000 m Nikča Hatová za 11:20, čtvrtá byla též Dáša Řezáčová v dálce. Skvělé výkony předvedly i hostující děvčata z Plzně Anička Legnerová (17 bodů) a Olča Muchová (4 body), čímž naše holky vybojovaly celkem 107 bodů, což stačilo v tomto kole na 7.místo díky většímu počtu prvních míst, stejně bodů mělo i béčko Škody Plzeň. Naše holky tak opět prokázaly, že na druhou ligu výkonnostně mají, leč malý počet závodnic limituje výsledek družstva. Věříme, že na baráž 28.9. se zmobilizují všechna děvčata a zabojují o setrvání v této soutěži.

Družstvo mužů už nemohlo dosáhnout ani na jednu z baráží (postup/udržení), a tak si všichni jeli zazávodit primárně na výkony. Dokonce i Jirka Bešta zvolil pouze dvě disciplíny, oboje překážky, bohužel útok na oddílové rekordy zhatily kolize s překážkami, zejména na čtyřstovce na poslední překážce to byla velká škoda. Přesto Jirka vybojoval 20 bodů, což bylo tradičně nejvíce z družstva. Pěkné výkony předvedli ve vedru běžci na 3000 m, Jirka Procházka doběhl v kvalitním první běhu 4. za 8:56, druhý běh opanovali Ondra Teska (9:36) a Vojta Opl, kteří by si svými výkony zasloužili první rychlejší běh. Osobní rekordy si zaběhli i Přemek Koranda a Michal Král. V tyči sbíral zkušenosti žák Vojta Bartoš, skočil pěkných 300 cm. Muži toto kolo vypustili štafetu na úkor dřívějšího odjezdu, čímž zanikla možnost bojovat s domácími o 7. místo a tak v tomto kole naši muži skončili poslední, v celkovém pořadí letošní 2.ligy to znamená 5. místo.