Mladší žákyně zaválely na domácích závodech

V úterý 11.6.2024 se za slunečného počasí konalo v Klatovech 2. kolo družstev mladšího žactva. Závodů se účastnili družstva AK Škoda Plzeň, AC Domažlice, Atletika Klatovy, AKR Železná Ruda a TJ Sušice. V tomto kole mezi mladšími žákyněmi trochu překvapivě zvítězilo domácí družstvo, když se holkám podařilo všechna tři favorizovaná družstva AK Škody Plzeň. Po dvou kolech jsou tak holky na 3. místě a mají velkou šanci na účast v zářijovém finále. Kluci byli na domácích závodech oslabeni o Radka Kadlece, který je jedním z více bodujících, a domácí kolo zakončili na 4. místě, těsně před pátými Domažlicemi. Celkově jsou kluci zatím po dvou kolech na 4. místě. Boj o finálovou účast bude v září zajímavý, protože na postupovém třetím místě jsou tři družstva, která mají stejně hlavních bodů a rozhodují pouze body pomocné.

Nejlépe bodující klatovskou závodnicí byla Kateřina Tampová, která získala 31 bodů. Bára Čadilová, Veronika Maruniaková a Lada Kalounerová přidaly každá 20 bodů. Dalších 19 bodů vybojovala Katharina Wallner a 17 bodů Laura Stryczková. Bodujícími byly i Sýkorová Eliška, Smrčková Nela, Moravcová Anna a Prunerová Zuzka. Body přidaly i štafety na 4×60 metrů ve složení Adéla Vondráčková, Zuzka Prunerová, Bára Čadilová, Sophia Gubricová a Karolína Vlčková, Anna Moravcová, Nela Smrčková, Laura Stryczková. Nejlepšími disciplínami, co se sběru bodů pro družstvo týče, byly běh na 1500 metrů, vrh koulí, dálka, míček, výška a štafety.

Kluci jsou, podobně jako v jiných oddílech, už několik let v mnohem menším počtu než holky. Na domácím kole se účastnilo celkem 5 kluků. Čtyři věkem mladší žáci a Tomáš Smrčka byl věkem ještě přípravka. Nejvíce bodů pro družstvo vybojoval tradičně Filip Špatenka, který získal 18 bodů. Dalšími bodujícími byli Martin Bořánek (13 bodů), Jirka Tägl (10 bodů) a Lukáš Nováček (8 bodů). Nejlépe bodovanou disciplínou byl, stejně jako u holek běh na 1500 metrů. Následovala dálka a 60 metrů překážek.

Třetí kolo se koná v září v Domažlicích. Věříme, že se holky i kluci sejdou alespoň ve stejném počtu a namotivovaní do dalších závodů.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..