Mladí vícebojaři přivezli bronz ze Stříbra

Naši mladí vícebojaři

Vícebojařský týden nám začal 17. června domácími víceboji přípravek a Mistrovstvím Plzeňského kraje v pětiboji mladšího žactva ve Stříbře. Náš atletický klub vyrazilo reprezentovat trio velmi šikovných atletů ve složení Kristýna Hozmanová, Dagmar Řezáčová a Jan Kuchař. Závody započaly během na 60m př. žáků. Honza si s překážkami poradil velmi dobře, i když je netrénuje, přeběhl je pěkně v tříkrokovém rytmu v čase 10,79 s. Naopak děvčata překážky přeběhla velice pěkně Kristýna v novém osobním rekordu a jako druhá nejrychlejší z celého šedesáti tří členného pole za 10,42 s a Dáša za 11,51 s. Dášu již od začátku závodu trápil natažený sval pravé nohy a stav se po překážkách ještě zhoršil, takže se po zbytek víceboje snažila disciplíny přežít a po prvním skoku na dálce byla nucená soutěž ukončit, i tak nasbírala pěkných 1468 b. a skončila na 21. místě.

Po překážkách byl další disciplínou hod kriketovým míčkem, kde pravděpodobně Honza přišel o medaili, protože slušný hod 35,55 m stačil celkově na 11 místo. V dalších disciplínách už si vedl více než dobře. Běh na 60 m suverénně vyhrál za 8,42 s, ve skoku dalekém skončil 6. výkonem 421 cm a v běhu na 800m doběhl na 4. místě po úžasném finiši v čase 2:44,31. Čtvrté místo nakonec Jan Kuchař vybojoval i v celkovém součtu bodů, když dosáhl 1624 b. a za třetím v pořadí zaostal o 97 bodů. Honza, stejně jako Kristýna, tímto výkonem ve víceboji jen potvrdil svojí výbornou formu a všestrannost. Velmi úspěšný závod prožívala Kristýna, která slabším míčkem hozeným do vzdálenosti 31,35 m, pokračovala přes perfektní běh na 60 m, kde byla celkově 2. v čase 8,64 s. V dálce si vylepšila výkon ze sobotních závodů o 10 cm na 458 cm a opět obsadila celkově 2. místo. Před poslední disciplínou byla Kristýna lehce nervózní, protože vytrvalostní běh nebývá mezi vícebojaři příliš oblíbený. Kristýna rozběhla závod velice pěkně, od prvního kola se usadila na 3. místě a ve strhujícím finiši dokázala vybojovat druhé místo ve svém rozběhu za čas 2:54,42 s. Dlouhé čekání na výsledky se vyplatilo, protože Kristýně přineslo zaslouženou bronzovou medaili za celkový součet bodů 2 416 b. Kristýna tak vybojovala v posledním týdnu další medaili pro náš klub Atletika Klatovy.

Když se ohlédneme za tímto velmi pěkným závodem, který začal v 16:00 hod. a skončil až ve 20:42 hod., musíme pochválit naše svěřence za jejich výkony, všestrannost i bojovnost, kterou předvedli. V konkurenci 36 chlapců Honzovo 4. místo a v konkurenci 63 dívek Kristýny 3. místo a Dáši 21. místo musíme brát jako velký úspěch našeho klubu a budeme se těšit na další výkony nejen těchto mladých atletů.