Medaile z haly pro mladší žactvo

V neděli 18.2.2024 se v Praze konalo Mistrovství Plzeňského kraje mladšího a staršího žactva. Mladší žactvo vybojovalo 3 medaile – 2 stříbrné a 1 bronzovou a několik umístění ve finálové osmičce.

Za mladší žákyně závodilo 8 děvčat a dvě z nich si domů odvezli odměnu ve formě medaile. Druhé místo ve vrhu koulí vybojovala Kačka Tampová výkonem 9,94 metru. Kačka ještě skákala do výšky, kde brala dělené 6. místo. Druhou medailistkou byla Verča Maruniaková, která vybojovala bronzovou medaili ve skoku vysokém za výkon 1,39 metru. Výborný výkon si Verča zaběhla i na 60 metrů překážek, kde pokořila hranici 11 sekund, zaběhla čas 10,80 s a v konkurenci více než 40 závodnic vybojovala 7. místo. Finálovou účast si po výborném výkonu 8,82 s v rozběhu na 60 metrů vybojovala mezi 100 závodnicemi Lada Kalounerová. Ve finále si už výkon nevylepěšila a skončila na 8. místě. Dalšími závodnicemi byly Laura Stryczková, Zuzana Prunerová, Sophia Gubricová, Anna Řeřichová a Bára Čadilová.

Kluci nakonec jeli na závody ve čtyřech a mohli si tak zaběhnout závěrečnou štafetu. Nejlepším z kluků byl Radek Kadlec, který výkonem 8,66 metrů vybojoval 2. místo. Mezi nejlepší osmičku se ve skoku dalekém probojovali Filip Špatenka a Jirka Tägl. Filip nakonec skončil po velice vyrovnaném souboji 4. místě, když ho dva soupeři porazili o pouhé 3 centimetry a za Filipem byli o 4 centimetry zpět další 2 závodníci. Posledním z kluků byl Martin Bořánek, který běžel 60 metrů překážek, 60 metrů a skákal do dálky.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..