MČR v krosu s šesticí našich atletů

V sobotu 25.11. se konalo na golfovém hřišti v Dřiteči u Pardubic MČR v krosu juniorů a dospělých. Teplota okolo nuly, vítr, a až na cílovou rovinku pěkná tvrdá trať. V těchto podmínkách se představilo celkem šest klatovských zástupců v počtu 4 atletů a 2 atletek, výsledkem byla slušná 3 umístění v TOP 20. Nejlépe si vedl Jirka Procházka, který v početném závodě 62 mílařů útočil na zlepšení 11. příčky z loňska. Na čtyřkilometrové trati bojoval ve skupince, kde se pořadí po celý závod prolínalo a nakonec finišoval na krásném 12. místě. Ostatním našim třem běžcům na stejné trati se bohužel úplně nedařilo dle představ, což bylo dáno mojí chybou v plánování, kdy jsem asi Pardubicko zahrnul ve svých myšlenkách do časového pásma s Moldavskem, (chybějící hodinu jsme zjistili až cestou) a tak jsme přijeli na místo závodu po více než třech hodinách jízdy 30 minut před startem. Absence rozcvičení a ztuhlost z auta zapříčinila, že nikomu z nás tří závod příliš nechutnal. Nejhůře dopadl Kuba Beneda, který jako dorostenec jel poprvé zakusit atmosféru MČR, bohužel žaludeční problémy a nevolnost z dlouhé jízdy Kubu donutily závod vzdát. Sám jsem si také závod lehce neužil, byť nakonec jsem v silném zafunění doklopýtal do cíle na 17. příčce. Podobně pozdní příjezd odskákal Vojta Opl, který se za sebou i tak nechal 10 soupeřů. Tímto se klukům znovu omlouvám za své selhání, protože jinak to byla dost pěkná akce.

A to krom Jirkovo výkonu hlavně díky našim děvčatům, které naštěstí měly více času na aklimatizaci a pohodové rozcvičení. Skvěle dopadla v závodě žen mílařek Nikča Hatová, která vybojovala pěknou 14. příčku. Tato kategorie žen se běhá teprve druhým rokem, startovní pole bylo méně početné, zato nabité veskrze jen kvalitními půlkařkami a mílařkami. Takže skvělý výsledek !

Premiéra na mistráku se vydařila i Kačce Chladové, která v závodě juniorek na čtyřkilometrové trati doběhla na 51. pozici, když za sebou nechala dalších 11 závodnic. Kačka jako sprinterka překážkářka ukázala skvělou univerzálnost, když si poradila i s takto dlouhou tratí. Zpětně se ukázalo, že jí limitovala i počínající nemoc, která naplno propukla v dalších dnech, takže Kačka rozhodně bohužel neběžela v ideálním rozpoložení. I tak skvělá zkušenost.

Příští rok se snad na kros vydáme znovu, tentokrát už snad včas (pokud to teda bude v dojezdové vzdálenosti), a pokusíme se výsledky vylepšit, protože rezervy tam jistě jsou.

Výsledky

Autor: Vojtěch Koželuh

úvodní foto: Tomáš Edlman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..