Malé ohlédnutí za sportovní činností klatovských atletů v roce 2020

Malé ohlédnutí za sportovní činností klatovských atletů v roce 2020

Sportovní rok 2020 byl stejně jako všední život lidí v ČR poznamenán pandemií, naštěstí pro nás se královna sportu s omezením vypořádala relativně dobře, a naši atleti se tak v trochu netradičním harmonogramu sezóny mohli přece jen bavit sportem. Na závěr roku jsme připravili malé shrnuté toho, co se na sportovním poli povedlo, byť natěšeně již vyhlížíme další pěkné zážitky a výkony v nadcházejícím roce.

Velké poděkování patří všem členům a přátelům klatovské atletiky, kteří pomáhali při přípravě a pořádání závodů. Díky všem těmto lidem mohl náš klub uspořádat slušné množství závodů. Vše začalo zahájením atletické sezóny mítinkem „Spolu na startu“, které se konaly 1.6. na mnoha stadionech po celé zemi. Dále jsme v našem atletickém svatostánku pořádali soutěž družstev staršího žactva, klubový víceboj přípravek, krajský víceboj přípravek, tradiční veteránský vrhačský víceboj a vrhačský mítink pořádaný Erniem Boldanem, neméně tradiční klatovské víceboje a v říjnu již 9. ročník Běhu klatovskou Hůrkou. Bohužel se do zkrácené a termínově nabité sezóny nepodařilo nacpat větší závod k oslavě 100 založení klatovské atletiky, stejně jako nám vládní omezení hodila ostré vidle do snah o uspořádání atletického plesu. Nicméně hlavní je zdraví, energie a nadšení do sportu, a tyto atributy našim atletům naštěstí nescházely. Sice to není jen o výsledcích a výkonech, ale připomeňme si ty nejlepší počiny závodníků našeho klubu.

Oddílový rekord v tyči:

Jirka Bešta dodržel tradici posledních let, a opět vylepšil svůj oddílový rekord ve skoku o tyči, přičemž ten loňský byl již ve výšce 420 cm. Podobně jako světový rekordman Mondo Duplantis zvládl Jirka vyšší výšku v hale a to 430 cm, pod širým nebem zdolal o 5 cm méně, za to však opakovaně.

Halová sezóna:

Naši krajští mistři a mistryně (za Plzeňský kraj):

Jiří Bešta – skok o tyči (muži)

Kristýna Hozmanová – skok daleký, skok vysoký (ml. žákyně)

Karolína Machová – vrh koulí (žákyně)

MČR žactva v hale: Karolína Machová – 4.místo ve vrhu koulí

Hlavní sezóna:

Naši krajští mistři a mistryně (za Plzeňský + Karlovarský kraj):

Jan Kuchař – 150 m (ml. žáci)

Kristýna Hozmanová – skok vysoký (ml. žákyně)

Naši krajští mistři a mistryně (za Plzeňský +Jihočeský + Karlovarský kraj):

Jiří Bešta – skok o tyči, skok vysoký, 110m překážek (muži)

MČR žactva:

 Karolína Machová – 7.místo vrh koulí, 7. místo hod oštěpem

Magdaléna Štampachová – 13. místo hod oštěpem

Vojtěch Chroust – 7. místo 300 m

MČR dospělých:

Vojtěch Koželuh – 7. místo 3000 m překážek

MČR veteránů:

Irena Stahlová – 3. místo hod kladivem, 1.místo hod oštěpem

Bedřich Řechka – 3. místo vrh koulí

Dále není v lidských silách vyjmenovat všechny další medailisty a medailistky z krajských mistrovství na dráze i mimo dráhu, či všechny ty, kteří bojovali o body v soutěžích družstev, stejně jako naše atlety všech kategorií, kteří si letos vylepšili osobní rekordy. Z těchto pokroků má celá klatovská atletická parta největší radost, stejně jako z pohodové přátelské atmosféry, která panuje na trénincích a závodech (pokud se zrovna smí konat). Poděkování patří samozřejmě i všem rozhodčím a trenérům šířícím dobré jméno klatovské atletiky. Věříme, že nadcházející sezóna přinese nové pěkné momenty.

Přejeme všem závodníkům i příznivcům klatovské atletiky do nového roku hodně zdraví a pěkných sportovních výkonů a zážitků!

Atletice zdar !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..