Letošní víceboje se dvěma oddílovými rekordy.

Vrátíme se ještě k tradičním podzimní vícebojům, které se uskutečnily na přelomu září a října na našem stadionu. Krom našich atletů převážně z řad mládeže dorazili i atleti a atletky z Horšovského Týna, Petřína a Železné Rudy. Celkem letos dokončilo víceboj 24 závodnic a závodníků v kategoriích od mladšího žactva až po veterány.

Dokonce byly překonány dva oddílové rekordy, a to v pětiboji v kategorii mladšího žactva zásluhou Marka Rendla, který poskládal 1911 bodů. Jediným odvážným soupeřem Marka byl David Šelmát, který zdařile dokončil svůj první víceboj a i on pomohl Markovi hecnout se k maximálním výkonům. Jako přes kopírák to bylo v kategorii dospělých, kde byli také jen dva závodníci, přičemž vítěz Jirka Bešta vylepšil dále svůj mužský desetibojařský již tak úctyhodný rekord na 6535 bodů. Oběma rekordmanům gratulujeme !

Rekordní účast jsme zaznamenali mezi staršími žáky v devítiboji, díky třináctičlennému startovnímu poli, kde figurovalo deset našich zástupců ze silné žákovské generace. Nejlépe dopadl Martin Jáchymovský, který zvítězil za pěkných 4192 bodů, když vítězství uhájil o 9 bodů bojovným výkonem na neoblíbeném závěrečném kilometru před Pavlem Svojanovským z Horšovského Týna. Třetí místo obsadil velký atletický univerzál Tomáš Nushart.

V sedmiboji žákyň se představil slušný počet deseti závodnic, zvítězila Pavlína Vozárová z Horšovského Týna za 3189 bodů, přes tisíce se dostala též domácí Martina Chalupová, třetí skončila další naše závodnice Terka Hromadová.

Všem účastníkům gratulujeme za předvedené výkony a za úspěšné dokončení víceboje 👏