Kvintet našich atletů končil dráhovou sezónu na pěkných závodech v Bělé

Pět našich závodníků se vydalo ukončit sezónu do Bělé nad Radbuzou, kde se v rámci místní pouti konal již 14. ročník Bělské míle. Závod se odehrával za pěkného počasí na oválu za místní ZŠ s nezvyklou délkou okolo 315 metrů. V závodě na 1 míli to znamenalo lehce přes pět okruhů s nezvykle ostrými zatáčkami. Výborně se s tím vyrovnali naše děvčata, Petra Dolejšová triumfovala v kategorii žen a Bára Kořínková v kategorii dorostenek. Společně v jednom běhu s dívkami běžela i kategorie mužů, ve které děvčata bohužel nenapodobil Vojtěch Koželuh a tři čtvrtiny závodu držel odvážně a zároveň netakticky vedení, bohužel mu tak logicky chyběly síly v závěru a doběhl na posledním šestém místě.
Zástupce jsme měli i ve sprintech na 100 m, kde se z rozběhů podařilo probít do finále oběma našim ženám – Ivetě Špererové a Lucii Ledvinové. Ve finále o čtyřech účastnících brala Ivča bramborovou pozici, nicméně si z Bělé veze sprinterský osobák. V tomto běhu třetí medailový úspěch dne přidala Lucka, která se výborným závěrem dostala na stříbrnou příčku a nestačila pouze na českou reprezentantku, plzeňskou Terezu Petržilkovou. V mužích se v rámci rozcvičky na míli proběhl sprintem i V.Koželuh, na finálovou účast to dle očekávání nestačilo.
Zlatým hřebem dne byl netradiční závod v běhu na 10 minut ve dvojicích, který se běhá málokde na světě, ale distance bělské dráhy je na něj ideální. V 8 hodin večer záři reflektorů zde kategorii dvojic mužů bojovala naše smíšená dvojice Péťa Dolejšová – Vojta Koželuh, která zvládla uběhnout přes 3,5 km, a porazila i několik čistě mužských týmů.
„Bělskou diamantovou ligu“,  jak uvedl všudypřítomný moderátor závodu Jacek Přibáň, ukončil slavnostní ohňostroj a guláš v místní jídelně. Celkově byly závody v Bělé krásná atletická akce, na které stálo za to být.

(PS. Nejde o definitvní konec dráhové sezóny, ještě se v KT budou konat tradiční víceboje 🙂 )