Krajské atletické soutěže přinesly úspěchy i klatovské atletice

V sobotu 8. června se v Domažlicích uskutečnilo krajské mistrovství v atletice mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu. Počasí na rozdíl od minulého víkendu, kdy proběhlo 2. kolo atletické ligy v Klatovech, tentokrát atletice přálo. Krajského mistrovství se zúčastnila i řada klatovských atletických nadějí a ti nejlepší mladí atleti i atletky byli za své výkony zaslouženě odměněni medailemi. Škoda absence některých klatovských závodníků z důvodu nachlazení z předchozího deštivého víkendu.

V překážkových bězích si junior Václav Šilhavý vylepšil své osobní rekordy, když na 110 m př. doběhl na 2. místě za 15,88s a tímto výkonem se kvalifikoval i na mistrovství ČR, na 400 m. př. doběhl třetí za 60,93s. Na středních tratích potom juniorka Darja Zemanová skončila na pěkném 2. místě v čase 2:42,41 a mezi muži doběhl třetí na 1500m Šimon Bureš za 4:22,18. Ještě více úspěchů přinesly technické disciplíny. Nejlepším dorostencem se stal Jiří Bešta, který zvítězil v hodu oštěpem výkonem 38,87m, ve skoku o tyči překonal 3 metry a v dálce přidal 3. místo za 561cm. Ve výšce dorostenců dosáhl Petr Hlaváč rovněž na 3. místo výkonem 170cm a v dorostenkách zvítězila pak další klatovská závodnice Jana Štětková výkonem 145cm. Ve výšce juniorek brala zlatou medaili Kateřina Štychová, které se podařilo překonat 164cm. Její sestra Martina v kategorii žen zvítězila v osobních rekordech jak na trati 100m v čase 12,01s, tak i na 200m výkonem 24,93s. Ve skoku o tyči v juniorech vyhrál Jan Prosner,  když přeskočil 260cm, další junior Martin Kloud byl třetí v dálce výkonem 565 cm. Rovněž vrh koulí byl v režii klatovských juniorů, na druhém místě skončil Jan Prosner výkonem 10,45m a třetí byl Lukáš Bešta 8,67m. V hodu diskem v kategorii žen zvítězila Iveta Špererová 31,40m, v juniorech byl druhý Václav Šilhavý 33,02m a třetí Jan Prosner 28,43m. Zlatou medaili v mužské kategorii hodu kladivem pak vybojoval Zdeněk Kubeš výkonem 40,40m. Nejlepší klatovští závodníci (V. Vavrečková, T.Hostýnek, A.Procházka) se z důvodu nemoci, či  šetření se na mistrovství ČR závodů tentokrát nezúčastnili.

Ve čtvrtek pak na klatovském stadionu proběhlo 3. kolo oblastního mistrovství družstev mladšího žactva skupiny A. V domácím prostředí byli lepší klatovští žáci, kteří skončili na 2. místě, žačky pak obsadily třetí místo. Mezi nejlepší domácí závodníky patřil Michal Koranda, který zvítězil na 600m za 1:47,5 a na trati 60 m př. doběhl třetí za 11,0s. Ve výšce zvítězil domácí Michal Mastný pěkným výkonem 140cm a přidal ještě 3. místo ve skoku dalekém za výkon 424cm. V hodu míčkem obsadil 2. místo Tomáš Brant za výkon 50,58m a třetí místo obsadil ve vrhu koulí 8,62m. O jeden stupeň lepší umístění dosáhl druhý Matěj Kresl 8,91m. Štafeta na 4x60m doběhla  pak druhá v čase 36,2s. Bodovala ale i řada dalších závodníků na 4-7. místě, takže družstvo dosáhlo nakonec v součtu 48 bodů. Mezi žákyněmi byla nejlepší Anička Šafaříková, která vyhrála dálku pěkným výkonem 431cm a ve finále na 60m byla 3. v čase 8,7s a na 300m potom doběhla na 4.místě za 51,3s. Natálie Kantová skončila na 600m na 2. místě v čase 2:02,8, v dálce přidala 4. místo 401cm. Lucie Svobodová vybojovala 4. místo na trati 600m 2:08,0 stejně jako v kouli za výkon 7,85s. Body přidaly i Monika Drudíková v hodu míčkem 35,10m a Klára Voštová ve výšce (110cm). Štafeta 4x60m žákyň doběhla na 3.místě za 37,7s. Celkově mladší žákyně vybojovaly 37,5 bodů.  Další mistrovské závody na klatovském stadionu proběhnou až 8. září a to 2.kolo společné soutěže – oblastní mistrovství družstev juniorů, juniorek, dorostu a st. žactva Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje.