Kompletní sbírka medailí z vícebojů přípravek

V neděli 19.3.2023 se konalo Halové oblastní mistrovství předžactva ve víceboji. Závodilo celkem 75 dětí ze šesti oddílů Plzeňského kraje – TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, AC Falkon Rokycany, TJ Sušice, Atletika Klatovy, AKR Železná Ruda a DDM Kralovice. Naše výprava čítala 16 dětí – 5 kluků a 11 holek. Víceboj se skládal ze čtyř disciplín – skok daleký, hod 1kg medicinbalem, 60 metrů a 60 metrů překážek.

V kategorii kluků ročník narození 2012 závodilo celkem 18 závodníků. Kluci Martin Bořánek a Pepa Ptáček sice na medailové umístění nedosáhli, ale užili si rozšířené pódium. Pepa Ptáček skončil celkově na 5. místě a jeho nejlepší disciplínou byl běh na 60 metrů, kde doběhl do cíle třetí. Hned za Pepou skončil na 6. místě Martin Bořánek a jeho nejlepší disciplnou byla dálka, kde se umístil na 4. místě.

V kategorii kluků ročník narození 2013, 2014 závodilo celkem 15 závodníků. Klatovskou atletiku reprezentovali tři kluci. V celkovém pořadí se kluci seřadili za sebe – 11. Vojta Špirk, 12. Tomáš Kochman a 13. Patrik Šelmát. Patrik byl navíc ještě o rok mladší než jeho soupeři, je totiž ročník narození 2014. Kluci si nejlépe vedli v běhu na 60 metrů a ve skoku dalekém.

Nejcennější medaili jsme získali v kategorii děvčat ročník narození 2012. Tato kategorie byla zároveň tou nejpočetnější – závodilo zde celkem 22 holek. Celý výceboj ovládla Veronika Maruniaková. Verča vybojovala zlato díky vynikajícímu hodu 1kg medíkem, kde výkonem 9,08m přehodila druhou závodnici o více než metr. Nejrychlejší byla Verča i v běhu na 60 metrů překážek. Další klatovské závodnice se umístily následovně – 8. Zuzka Prunerová, 9. Viktorie Hanousková, 10. Veronika Necudová, 14. Karolína Vlčková. Zuzka a Verča N. se nejlépe umístili v bězích, Viktorka byla 4. v hodu a Kájina 8. v dálce.

Nejvíce pódiových umístění jsme měli v kategorii děvčat ročník narození 2013. Tady závodilo celkem 20 holek a za Klatovy jsme měli nejpočetnější zastoupení – 6 závodnic. Téměř všechna děvčata se umístila do 7 místa. Nejlépe na tom byla v součtu bodů Adélka Vondráčková, která vybojovala stříbro a nejlépe si vedla v bězích. V běhu na 60 metrů dělila 1. místo a časem 9,98m předběhla dokonce všechny naše starší holky. Třetí pak byla Adélka v běhu na 60 metrů překážek Bronzovou medaili vybojovala Anička Moravcová, které se podařil překážkový běh, kde byla druhá a třetí byla v hodu medíkem. Na rozšířeném pódiu pro 6 nejlepších se umítily ještě další dvě závodnice. Bramborovou medaili vybojovala Viktorka Kollerová, které se nejlépe podařil skok daleký, kde byla 2. a běh na 60 metrů, kde doběhla třetí. Na 6. místě skončila Adélka Matějková, které se nejvíce podařil hod medíkem, kde zvítězila podobně suverénně jako Verča Maruniaková v kategorii starších holek. Na celkově sedmém místě se umístila Majda Lyer, které se nejvíce povedl skok daleký, kde byla pátá. Klatovskou atletiku reprezentovala ještě Nelča Andrlová, které se nejvíce povedl hod medíkem, kde výkonem 5,16 metrů vybojovala 9. místo. Celkově se Nelča umístila na 17. místě.

Závody proběhly hladce a s minimálním časovým zpožděním. Děkujeme všem mladým atletům za účast a za to, že si navzájem fandili a přáli si úspěchy. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za to, že do závodů dali všechno. Spousta z nich byla na atletických závodech vůbec poprvé, ale zvládli to na výbornou.