Halové krajské mistrovství dorostu a dospělých přineslo 15 medialií

V neděli 21.1. se v pražské hale ve Stromovce uskutečnilo mistrovství Plzeňského kraje dorostu a dospělých. Výprava klatovských atletů a atletek získala v konkurenci závodníků z dalších 8 krajských oddílů 15 medailí. Dva tituly ve sprintech na 60 a 200 m vybojovala dorostenka Kristýna Hozmanová. V běhu na 3000 m žen zvítězila v parádním čase 11:03,99 Nikola Hatová a čtvrté naše zlato vybojoval ve vrhu koulí dorostu Martin Jáchymovský. Dobře mu sekundoval i jeho kolega z loňského družstva žáků Radek Němeček, který skončil třetí. Stejnou medaili v kouli žen brala ve velké konkurenci Karolína Machová. Dařilo se i na nejdelší trati dne 3000 m, kde si pro bronz doběhli Jiří Procházka v mužích, Michal Hampl v dorostu a Vendula Řeřichová v dorostenkách. Na 800 m dorostenek při své premiéře skončila bronzová dorostenka Natálie Šotová. Pro druhé místo si dolétl Kryštof Kotiš v dálce dorostenců a třetí místo na 400 m dorostenců vyválčil Tadeáš Kalouner. Dvě stříbrné pozice v kategorii mužů obsadil Jiří Bešta a to ve skoku o tyči a na 60 m př., kde ho na stupně vítězů doprovodil bratr Lukáš. K tomu řada osobních rekordů, několik míst těsně pod stupni vítězů. Držme palce všem našim zástupcům na halových MČR, která se uskuteční v následujících týdnech.