Gigant v Chebu prověřil naši mládež

Při prvním kole atletického gignatu v Chebu v sobotu 4.5.2024 si naši mladí atleti prověřili svoje výkony, a i když nebyli příliš spokojeni, tak některé výkony opravdu stály za to a mnoho atletů si odváželo SB nebo PB u svého výkonu. Pojďme si připomenout ty nejhodnotnější výkony, jak umístěním, tedy bodově, tak i atleticky, tedy výkonově. Nejvíce bodujícím žákem byl Marek Rendl, který byl 3. v kouli za 10,98 m, 8. v dálce za 500 cm a 6. ve skoku o tyči za 240 cm. Marek jasně ukazuje svůj vícebojařský potenciál. Pár bodíků a slušný výkon ve výšce přidali Vašek Novotný a Donart Ramizi za 161 cm. Ve vrhu koulí bodoval ještě Martin Necuda 8. za výkon 9,82 m, který zaběhl slušnou stopadesátku za 19,05 s. Dobré body přinesli zbývající tyčkaři Vít Bartoš, Václav Wachtl a David Šelmát. Na body dosáhl v dálce ještě Vít Bešta za 495 cm. Poslední body přidali kluci ve štafetě 4×60 m za 5. místo v čase 32,94 s ve složení Oskar Kotiš, Marek Homolka, David Šelmát a Matouš Drnec. Chlapci získali celkem 85 bodů a skončili 5. Děvčata bojovala také velmi srdnatě, ale v početně větší konkurenci bojovala o body jen některá. Pravděpodobně nejvíce bodů vybojovaly naše sprinterky Aneta Vítovcová 7. v běhu na 150 m za 20,32 s a Tereza Hromadová 60 m 8,57 s a účast ve finále B, které společně s Elen Matysovou a Luckou Chalupovou přidaly body za 5. místo ve štafetě 4×60 m v čase 32,90s. Jen o pár centimetrů uniklo finále Lucii Chalupové a to v hodu oštěpem, kde předvedla pěkných 25,69 m. Pár cenných bodíků vybojovala ve své premiéře pod širým nebem i Erika Pekhartová v běhu na 800 m a 200 m př. Na krátkém sprintu 60 m, 150 m a v dálce se nám představily ještě dvojčata Helenka a Adélka Maškovi a Lucka Weinfurtová. Krátký sprint a vrh nebo výšku s koulí zkombinovala Alena Wachtlová a Elizaveta Mironenko. Dívky v součtu získaly pouhých 24 bodů a skončily bohužel až dvanácté a však na 7. místo ztratily pouze 6 bodů. Při prvním kole soutěže družstev mládeže se naši mladí atleti střetli s realitou, že zatím výkonnostně za našimi soupeři trochu zaostáváme a musíme na sobě hodně zamakat. Těšíme se na závod jednotlivců 18. května opět v Chebu a budeme pilně trénovat, abychom přivezli nějaké cenné kovy.

Autor článku: Václav Šelmát

Dobře se dařilo dorostencům a dorostenkám, když obě družstva obsadila druhá místa. Mimo soutěž v juniorkách převedla skvělý výkon Andrea Pekhartová, která poprvé v životě běžela 400 metrů překážek a hned se zařadila o pouhých pár setin druhé místo historických tabulek v této disciplíně.

Výsledky

Na závoech v Kolíně házeli kladivem Tobias a Míra Pourovi. v Kolíně Míra Tobík Pourovi. Tobias hodil nový výborný osobák 48,45m (třetí místo oddílových tabulkek) a Míra s veteránským kladivem 6kg 40,60.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..