Domácí kontrolní tréninkové závody aneb vysoká škola pořadatelství

V úterý jsme v rámci tréninku uspořádali kontrolní závody, abychom si před blížícími se prázdninami užili ještě nějakou zábavu, příp. zkusili prodat natrénovanou formu nebo si jen tréninkově vyzkoušet své tradiční i méně tradiční disciplíny před nadcházejícími krajskými mistráky a víceboji a ligou. Do nabité hodiny a třičtvrtě jsme zařadili 3 disciplíny, přičemž někteří závodníci absolvovali všechny. První byla soutěž ve skoku dalekém, jelikož kvalitních dálkařů a dálkařek máme požehnaně. Dále následoval i na popud našeho odchovance Radka Jůdy, který bojuje o výkon pro nominaci na ME do 22 let, hod oštěpem, nemluvě o tom oštěp má v Klatovech velkou tradici závodníků všech kategorií máme též dosti. Pomyslným zlatým hřebem byl půlkařský závod, kde jsme s našima holkama středotraťařkama naplánovali útok na osobní rekordy, neboť podle tréninků mi bylo jasné, že to tam je, akorát potřebují závod, kde to prostě prodají.

V dálce nám bohužel hodně foukalo, a to tak, že většinou proti, a tak většina z nás za celou soutěž netrefila pořádně prkno, nebo to byl přešlap. Přesto se osobák podařil Lee a Áje, ostatní aspoň potrénovali.

V oštěpu jsme drželi palce Radkovi, který házel pokusy do kýble na kótě 68 metrů, ale všichni víme, že on ten potřebný výkon dá v neděli na MČR ve Zlíně. Parádně zaházel Jirka Bešta, který udržel svůj standard nad 50 metry, před víceboji si oštěp i vyzkoušel a slušně hodil Vojta Chroust a pěkně spolu zápolily též žákyně Markéta, Kiki a Nelič.  A skvělé osobní rekordy po několika málo trénincích oštěpu předvedly dorostenky Lea a Ida.

Největší paráda to byla ale na půlce, kde při svém prvním startu na této trati předvedli pěkné časy vítězný Vojta Chroust i druhý domažlický borec Radek Holub, před zkušeným Přemkem Korandou. Z žáků si tuto trať poprvé vyzkoušeli univerzál Honza Kuchař a Kuba Beneda, který si jí zopakuje v sobotu na mistrovství kraje, akorát poběží ještě rychleji ! 😊 To nejlepší předvedly holky dorostenky, když strojově držely domluvené tempo a nakonec to všem klaplo na osobák. Štěpánka trochu v únavě po vydařené republice sundala ze svého loňského maxima 2 vteřiny a na desetinu přesně trefila 2:30 min, Anička doběhla též v osobáku 2:33 a naprostou fantazii předvedla Kačka Chladová, která tam při své druhé půlce v životě ze svého dálkařsko-sprinterského tréninku poslala také 2:33 a ještě v cíli cítila rezervu.

Ač to tak na první pohled nemuselo vypadat, velice se mi líbilo, jak jsme závody zvládli i pořadatelsky. Kdo nezávodil, šel trénovat, kdo nemohl trénovat pomáhal pořadatelům, všichni byli prostě dokonale činorodí, a tak nějak jsme se hezky prolínali. Děkuju za pomoc při pořádání a rozhodcování Ivetce, Bertovi, Jirkovi, hlavnímu sudímu Lukášovi, který objevil a přinesl větroměr, kolemjdoucímu delegátovi z Plzně Honzovi, kterej větroměr zkušeně našteloval, Vaškovi za pomoc s přípravou, startérovi Petrovi a také všem našim pomáhajícím i závodícím svěřencům. Je vidět, že i v pár lidech lze udělat pěkné závody. Díky

Výsledky

Autor: V. Koželuh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..