Atletické žactvo bojovalo ve Stříbře

V sobotu 24.5.2014 se konalo oblastní mistrovství jednotlivců ve Stříbře. Žáci  z Plzeňského a Karlovarského kraje se utkali za vcelku příjemného počasí a některé výkony tomu odpovídaly.

Klatovskou atletiku hned v úvodních třech disciplínách reprezentovali tři závodníci Anežka Pourová v hodu kladivem, Adam Štampach ve skoku vysokém a Anna Šafaříková ve skoku dalekém. Všichni tři si vedli výborně. Anička Šafaříková se probojovala do osmičlenného  finále, kde nakonec o pouhé 2 centimetry nedosáhla na bronz a obsadila nepopulární 4. místo s výkonem 448 cm. Adam Štampach se při své první reprezentaci oddílu  ve výšce předvedl výkonem 156 cm a získal tak senzační 3. místo. První zlato pro Klatovskou atletiku vybojovala Anežka Pourová, která se prvním zajišťovacím pokusem usadila na 2. místě. V dalších pokusech, kdy se trochu potýkala s technikou, především pokusy ustát v kruhu, se propadla až na 4. místo. V posledním hodu však ukázala, že je opravdovou závodnicí, tento pokus byl jejím novým osobním rekordem, dopadl do vzdálenosti 30,16m a znamenal jasné zlato. Dále do závodu vstoupila Eliška Prokopová, která běžela velice pěkně ve svém rozběhu na 60 m. Bohužel současně skákala do dálky a její 1. pokus byl nezdařený, v dalších se již nedokázala dostat na prkno a její výkony byly daleko pod jejím maximem.  Velkou radost klatovské atletice přinesla další zlatá medailistka a to z ruky  Viktorie Johánkové, která v hodu oštěpem vedla od 3. série, ale o pouhý metr před další závodnicí.  Bylo vidět, že i ona je závodnicí se vším všudy a posledním hodem, kdy perfektně trefila své náčiní tzv. do vlákna, poslala oštěp za hranici 34 m, čímž jasně zvítězila a vylepšila si svůj osobní rekord o 3m. Nejmladší zástupkyní  Klatov byla Lucie Ledvinová, která nastoupila v malém trojboji a to v hodu míčkem, běhu na 60 a 600m. Nejlépe se jí  zadařilo v běhu na 60m, kde obsadila senzační 3. místo za čas 9,14s. Poslední reprezentantkou , která nastoupila do závodu v hodu míčkem a vrhu koulí, byla Nikola Jahnová. Ta se v kouli probojovala do osmičlenného finále osobním rekordem a výkonem 8,12 m, bohužel už se ve finále nezlepšila a její výkon tak stačil na celkové 8. místo. Našim svěřencům bychom rádi pogratulovali a popřáli jim mnoho podobných úspěchů ve zbytku letošní sezóny.  Například ve čtvrtek 29.5., kdy se na stadiónu pod Hůrkou uskuteční 2. kolo soutěže družstev mladšího žactva, kde se například představí Lucie Ledvinová, Nikola Jahnová nebo Eliška Prokopová. Srdečně Vás tímto všechny zveme na hezkou atletickou podívanou.

Autor :  trenér Václav Šelmát