Vícebojař Jiří Bešta vybojoval v hale 5. místo na MČR

Od pátku 12.2. do neděle 14.2.2016 se konalo halové  Mistrovství České republiky ve vícebojích a to v Praze v atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Během těchto tří dní zde předvedly své výkony nejlepší vícebojaři z celé republiky a to ve všech kategoriích. Ženy, juniorky a žákyně závodily v pětiboji a muži, junioři a žáci ve dvoudenním sedmiboji. Barvy klatovského oddílu atletiky hájil juniorský vícebojař Jiří Bešta.

Jiří si od první disciplíny vedl velmi dobře, když zaběhl v 60m sprintu nový osobní rekord s hodnotou 7,47s. V jeho další výborné disciplíně skoku dalekém zahájil v první sérii opět osobním rekordem s hodnotou 653 cm, což jej posunulo průběžně na 5. místo. A tuto pozici se snažil víceméně hájit v průběhu dalších disciplín. Ve vrhu koulí předvedl standartní výkon za 11 m a to 11,06 m, což jej odsunulo na 8. místo, ale v poslední disciplíně prvního dne, skoku vysokém se po velmi pěkném výkonu 187 cm vrátil na pátou příčku.  Taktika do druhého dne byla víceméně bojovat o 5. místo, protože soupeři před ním měli značný náskok. Museli by se zranit nebo neskočit základ v tyči, což se ve vícebojích občas děje, ale všichni závodníci byli skvěle připraveni a i přes drobná zranění dokončili s výbornými výkony.  Nedělní druhý den začínal během na 60 m př., kde Jirka zaběhl opět ve svém nejrychlejším čase a to za 8,90s. Skok o tyči byl trochu dramatický, když náš závodník opravoval již na 360 cm, ale nakonec se s technikou i rozběhem srovnal a vyrovnal osobní rekord ve výšce 400 cm. V této disciplíně předvedl úctyhodný výkon Jablonecký D. Bárta, který skočil rovných 5 m. V letošní zimní přípravě si Jiří naordinoval každý týden odběhání  několika čtyřsetmetrových úseků, které mu jistě pomohly v zaběhnutí  posledního osobního rekordu a to v běhu na 1000m. Jiří si od samotného začátku hlídal především závodníky, kteří byli po 6. disciplíně bodově těsně za ním a ve strhujícím závěru doběhl  celkově třetí v čase 2:53,37 s, čímž si upevnil konečnou 5. příčku. S výkonem reprezentanta Atletiky Klatovy musíme být spokojeni a to především proto, že předvedl výkony za hranicemi nebo na hranici svého maxima a pokud se podíváme na výkony soupeřů, ty byly opravdu velmi kvalitní. Junioři tak dokončili soutěž v tomto pořadí 1. místo Aleš Svoboda TJ Spartak Třebíč 5389 b.,2.místo Ondřej Kopecký AC Pardubice 5387 b., 3. místo Dan Bárta TJ Liaz Jablonec 5249 b.,4. místo Jan Kisiala ASK Slavia Praha 5137 b. ,5. místo Jiří Bešta Atletika Klatovy 4775 b., 6. místo Filip Samuel AK Olomouc 4651 b… Doplňme ještě výsledky v sedmiboji mužů, kde se bojovalo o post dvou reprezentantů ČR na vrcholném halovém mistrovství světa v USA. Po velmi pěkných výkonech zvítězil Adam Sebastian Helcelet z Olympu Praha s 5965 body před svým oddílovým kolegou Markem Lukášem 5695 bodů a přes pětitisícovou hranici se dostal ještě 3. David Hájek z TJ Sokol Opava 5033.