Klatovští atleti a atletky přivezli medaile z krajských mistrovství v hale

Společné mistrovství Plzeňského a Jihočeského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu se konalo 30. ledna v Praze ve Stromovce, v tomto víkendu proběhlo na Strahově pak mistrovství mladšího a staršího žactva Plzeňského kraje. Z obou mistrovství si atleti a atletky Klatov přivezli medaile.
Na společném mistrovství obou krajů byla velmi silná konkurence. Navíc juniorské kategorie byly zařazené společně s muži a ženami, takže např. ve sprintech i v běhu na 3 km startovalo 20 – 30 závodníků. Nejúspěšnějším klatovským závodníkem byl Jiří Bešta, který vybojoval 3 bronzové medaile a to ve skoku do dálky 6,41 m, ve skoku do výšky 1,90 a ve skoku o tyči, kde skočil osobní a oddílový rekord 4,00 m. Další výborné výkony závodníků byly zaznamenány v běhu na 3 km – 9. Šimon Bureš za 9:25,4 (osobní rekord), na trati 1500m 6. Julie Kubátová 5:31,34, ve skoku o tyči7. Luboš Tůma 3,60m, ve finále na 60 m 5. Míša Ryvolová 8,54, v dorostencích ve skoku do dálky 6. Martin Svoboda 5,36, ve vrhu koulí 4. Bedřich Řechka 11,79, v kouli žen 5. Veronika Vavrečková 10,48. Štafeta mužů na 4x200m ve složení Bešta J, Bešta L, Hlaváč, Tůma pak získala v závěru bronzovou medaili v čase 1:36,92
Na mistrovství staršího a mladšího žactva Plzeňského kraje v kategorii st. žáků ve vrhu koulí vybojoval Vojtěch Vaníček bronzovou medaili výkonem 8,78. Ve skoku do dálky byl Jiří Kehart těsně 4. pěkným výkonem 4,46 a ve finále běhu na 60m doběhl na 6.místě za 8,57. Kryštof Bína skočil 3,84m, což stačilo ve finále na 7. místo. V kategorii starších žákyň byla ve finále na 60m byla Gabriela Picková 6. v osobním rekordu 8,39 a ve skoku do dálky 5. výkonem 4,46m. Jana Kohoutová získala 5.místo ve skoku do výšky za 1,31m.
Klatovské mladší žáky reprezentoval pouze Maxim Schmidt, přesto se však ve svých disciplínách neztratil a vytvořil si osobní rekordy. V běhu na 60 m se dostal do finále a výborným časem 8,77s vybojoval 5. místo. Ve skoku dalekém byl 8. výkonem 4,12m.
Mladší žákyně byly nejúspěšnější a přivezly několik medailí. Ve sprintu na 60 m byla 3. Lucie Ledvinová v osobním rekordu 8,63 s, ve skoku do dálky pak dokonce druhá za výkon 4,48m. Na trati 60 m překážek zvítězila Kolaříková Kateřina časem 11,29s a zlatou medaili dostala i za skok do výšky výkonem 1,36 m, a stala se tak nejúspěšnější závodnicí naší výpravy. Bronzovou medaili pak ve štafetě na 4x200m získali Kolaříková, Šůsová, Mazancová, Ledvinová.
Pěkná umístění, osobní rekordy a medaile tak určitě motivují závodníky a závodnice ke kvalitní přípravě na hlavní atletickou sezónu – závody družstev i mistrovské závody jednotlivců.