V běžeckém poháru mládeže byla nejvýše Adélka Vondráčková

V letošním roce se probíhal pod záštitou Plzeňského krajského atletického svazu již 11. ročník Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje. V tomto seriálu se hodnotí podle dosažených výsledků v jednotlivých závodech nejlepší běžci ve všech mládežnických kategoriích od nejmladších přípravek až po dorost. Do seriálu jsou zařazeny především krosové závody po celém Plzeňském kraji včetně například naším klubem pořádaného populárního Běhu klatovskou Hůrkou, či tradičního Mochtínského přespolního běhu. Letošní ročník měl původně zahrnovat 11 závodů, nakonec to bylo méně. Ředitel soutěže pan Roman Sladký každoročně oceňuje 5 nejlepších závodníků v každé kategorii, kdy po vyhlášení na posledním závodě obvykle čeká nejlepší běžce ještě vyhlašovací galavečer v Plzni. Do elitní pětice se z našeho klubu letos dostala v kategorii nejmladších přípravek Adélka Vondráčková, která se zúčastnila všech letošních závodů a obsadila celkově krásné čtvrté místo. Gratulujeme naší mladé atletce k tomuto úspěchu a zároveň chválíme Adélčiny rodiče, že svoji usměvavou dcerku ve sportu podporují a všechny závody s ní poctivě objížděli, jelikož jde především o radost ze sportu !

Do elitní desítky svých kategorií se ještě prosadil i s pouhým jedním startem v nejmladších přípravkách Štěpán Pitel, se dvěma starty pak žákyně Anna Řezáčová a Štěpánka Hanušová.

Nutno však říci, že děti z ostatních klubů mají tyto běžecké akce ve větší oblibě, než mladí klatovští atleti , neboť v pořadí oddílů zejména kvůli slabší účasti obsadila klatovská atletika 8 místo z 10. Do další sezóny vyzýváme rodiče našich mladých atletických nadějí, které mají chuť závodit a běhat, aby se nebáli s nimi vyrazit na tyto závody mimo dráhu po vlastní ose (je možnost proplacení startovného) a dopřát dětem radost z pohybu. Neřkuli když dráhových závodů je během sezóny relativně málo, každý další závod bude pro děti příjemným bonusem. Trenéři se budou snažit o těchto akcích včas informovat, zároveň se pokusíme včas veškeré informace vyvěsit zde na webu (letos to bylo s omezeními a rušením závodů trochu divoké a informace mohly chybět, za což se omlouváme). Veškeré informace o Běžeckém poháru mládeže Plzeňského kraje včetně celkových výsledků jsou na http://www.pro-sport.cz/informace-4/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..