Přípravky na Krajském mistrovství jednotlivců v Plzni

Ve středu 28.9.2022 se v Plzni konalo Mistrovství Plzeňského kraje přípravek. Závody provázelo z počátku deštivé a chladné počasí. Proto se skok daleký přesunul do haly, ale všechny ostatní disciplíny museli závodníci absolvovat venku. Celkem se závodů zůčastnilo něco málo přes 200 závodníků z celého Pzeňského kraje. Klatovskou atletiku reprezentovalo 5 závodníků a domů si odvezli celkem 6 medailí.

Kategorii mladší přípravky, ročník narození 2013, závodila Adélka Vondráčková, která si domů odvezla bronzovou medaili za běh na 60 metrů a skok daleký. Poslední Adélčinou disciplínou byl běh na 150 metrů, kde se umístila na děleném 9. místě.

V kategorii přípravky hoši, ročník narození 2011, klatovskou atletiku reprezentoval Filip Špatenka, který získal medaili ve všech třech svých disciplínách. Třetí místo získal v běhu na 60 metrů za čas 9,17s a ve skoku dalekém za výkon rovné 4 metry. Filipovou nejvydařenější disciplínou byl hod kriketovým míčkem, kde si vylepšil osobní rekord na 42,47 metrů a vybojoval tak zlatou medaili.

V kategorii přípravky dívky, ročník narození 2012, závodila také jedna atletka – Veronika Maruniaková. Verča si domů odvezla také medaili, a to bronzovou z běhu na 60 metrů překážek. Dále závodila v běhu na 60 metrů, kde se probojovala do finálové osmičky, kde už to na medaili bohužel nestačilo.

V kategorii přípravky dívky, ročníky narození 2011, závodily Lada Kalounerová a Anička Řeřichová. Anička statečně bojovala v běhu na 600 metrů, kde doběhla na 6. místě, dále běžela 60 metrů a 60 metrů překážek. Lada byla velkou nadějí, ale bohužel neměla úplně svůj den a málem vinou zdravotní indispozice nezávodila. Přesto díky podpoře svého bratra, který jí přijel fandit a trochu koučovat se nakonec trochu „kousla“ a nastoupila alespoň do dvou ze tří disciplín. V běhu na 60 metrů překážek doběhla na 5. místě. Ve skoku dalekém si vylepšila osobák na 4,02 metru a vybojovala ve velké konkurenci krásné 5. místo.

Přestože závodníků nebylo mnoho, byla naše výprava poměrně úspěšná, co se medailového zisku týče. Doufáme, že děti atletika a tréninky budou i nadále bavit a těšíme se na další úspěšné závody.