Pět a pět statečných

Pět a pět statečných

   V neděli 5.září se uskutečnilo 3. kolo Oblastního mistrovství družstev Plzeňského kraje v kategorii staršího žactva ve Stříbře a bylo vyvrcholením této soutěže v našem kraji. Barvy našeho klubu jelo obhajovat 9 našich svěřenců a jeden hostující žák ze Sušice. Velmi skromná výprava nakonec překvapila velmi pěknými výkony a co víc, v kategorii žáků dokonce vybojovala bronzové medaile.

Největší hvězdy na poli individuálních výkonů, byly naše dívčí naděje a budoucí účastnice Mistrovství ČR, Karolína Machová a Kristýna Hozmanová. Obě ve svých disciplínách předvedly velmi slušné výkony a ukázaly, že 14 dní před mistrovstvím ČR v Mladé Boleslavi jsou dobře připravené  a doufejme, že jejich formu ještě vyladí směrem k osobním rekordům. Karolína suverénně ovládla oštěpařský a koulařský sektor, když v oštěpu s výkonem 37,69 m vyhrála o 10 metrů před soupeřkami a v kouli o dva metry zopakovala totéž výkonem dlouhým 13,71 m, což je stále nejdelší výkon v ČR, protože prvních sedm nejdelších vrhů  letošní sezóny patří právě Kájině.  Tento výkon by mohl  na MČR znamenat cinkot vzácného kovu a jestli toho nejvzácnějšího záleží jen a jen na Kájině, takže budeme držet palce a modlit se, aby to tak bylo!

 Kristýna krásně zahájila suverénním vítězstvím v prvním rozběhu na 60 m, za 8,11 s, pak si odskočila na výšku, kde výkonem 152 cm skončila 5., s čímž nebyla příliš spokojena, ale body parádní. Pak se vrátila na start šedesátky na finále a zde skončila po krásném souboji v čase 8,13 s na krásném 3. místě a to samé si zopakovala na úžasné stopadesátimetrové trati za čas 19,56 s. Kristýna tak prokázala, že se během prázdnin zase pomalu dostala do formy po zranění kotníku, které si přivodila na červnových vícebojích v Sušici.                                 

Další děvčata už se tolik neprosadila, ale vzhledem k tomu, že Veronika Černá a Hana Hronková byly na svých prvních závodech v klatovských barvách, tak se děvčata vůbec neztratila. Hanka si vybojovala finálovou účast ve skoku dalekém a za výkon 405 cm brala 8. místo a Veronika bodovala 10. místem v hodu oštěpem za výkon 22,16 m. Jen těsně za bodovaným místem a to na 11. místě skončila Nela Kislingerová, která hodila 22,01 m a za svojí týmovou kolegyní zaostala o pouhých 15 centimetrů. Děvčata si pak role vyměnily na kouli, kde naopak Nela převrhla Veroniku o 5 cm.  U těchto dívek se těším na novou sezónu, protože pokud budou trénovat, tak jejich výkonost rozhodně poroste, jelikož tyto výkony podaly po dvouměsíční prázdninové pauze, tedy bez tréninku.

     A jdeme na chlapce, záměrně jsem si těch pět statečných nechal do druhé poloviny článku, protože to co hoši v neděli předvedli, bylo fantastické. Byla to ukázka toho, že i v malém počtu se dá udělat výsledek, když všichni bojují a bodují. Můžeme říci, že naše družstvo chlapců je tvořeno převážně vrhači, kteří byli rozhodně největšími sběrateli bodů.  Nejvíce bodů získal hostující Sušický Václav Mužík, který hned v první disciplíně soutěže, hodu kladivem, vybojoval za 31,66  m 2. místo. V hodu oštěpem spolu s Davidem Prášilem hájili naše barvy a vůbec ne špatně. Václav za hod dlouhý 29,39 m skončil 4. a David za hod 28,20 m 7. David se stal mužem 7. míst, protože 7. místo vybojoval  i v kouli za 9,37 m a v disku za 23,53 m. Vašek Mužík vrhačský trojlístek zakončil 5. místem v kouli  za svůj letošní nejlepší výkon 10,22 m. Poslední vrhačem, který v součtu přinesl družstvu 12 bodů, byl Jakub Šindelář, který byl čtvrtý v disku výkonem 27 m a ve finále byl i na kouli a to 6. za 9,66 m. Druhým nejlépe bodujícím borcem byl Jan Kuchař, který s vrhy kombinuje sprinty nebo možná obráceně sprinty kombinuje s vrhem koulí. Doufám, že neměl Honza doma v neděli bramboračku nebo bramboráky, protože kromě celkového bronzu si ze Stříbra odvážel tři bramborové medaile a to ze šedesátky za 8,04, ze skvělé třístovky za 40,33 s a v kouli byl naším nejúspěšnějším koulařem za 10,81 m. Třetím nejlépe bodujícím svěřencem byl Jakub Beneda, který odvážně vstoupil do soutěže tyčkařů, kde si šel pro jisté body, ale musel založit a to se mu úplně v pohodě podařilo, dokonce 220 cm zdolal na poprvé a až výška 240 cm ho zastavila, ale to vůbec nevadí, protože tohle Kuba dokázal teprve po týdenním tréninku s Jrikou Beštou. Takže pokud Kubovo nadšení neochabne a s Jiřím dají několik tréninků, tak se máme na co těšit. Kuba pak svým novým osobním rekordem a 5. místem za 11:10,29 s na tříkilometrové distanci udělal velkou radost svému trenéru Vojtovi Koželuhovi. Jakub si po třech kilácích ještě zaběhl osobní rekord na stopadesátimetrové distanci v čase 20,59 s. Hoši si za tyto úžasné výkony rozhodně třetí místo v celkovém hodnocení zaslouží. Vím, že to moc nedávám najevo, ale z nedělního vystoupení našich svěřenců jsem měl obrovskou radost a byl jsem na ně strašně hrdý. Moc se těším na 18.- 19. září a vystoupení Karolíny a Kristýny na Mistrovství České Republiky. Strašně moc bych jim přál, aby se přiblížily ke svým osobákům nebo je překonaly, protože se svou výkoností dlouhodobě patří ke špičce v ČR a minimálně finále by si ve svých disciplínách zasloužily. Tak budu držet palce a pojedu jim osobně zafandit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..